برگزاری امتحانات پایان آموزش زبان فارسی در آتن

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۸۶۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۱۰
امتحانات پایان ترم اول آموزش زبان و ادبیات فارسی ویژه مقاطع مختلف با حضور رایزن فرهنگی کشورمان ونماینده بنیاد سعدی در آتن برگزار شد.
برگزاری امتحانات پایان آموزش زبان فارسی در آتن

 

امتحانات پایان ترم اول آموزش زبان و ادبیات فارسی ویژه مقاطع مختلف با حضور رایزن فرهنگی کشورمان ونماینده بنیاد سعدی در آتن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، با فرارسیدن ایام امتحانات زبان فارسی، رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در آتن با همکاری بنیاد سعدی، امتحانات پایان ترم اول را برای مقاطع مختلف برگزار کردند.

همزمان این نمایندگی، که پایه گذار آموزش زبان فارسی در دانشگاه پانتئون و همچنین دانشگاه ارسطو در شهر تسالونیک است، موفق به برگزاری امتحانات هماهنگ در این دانشگاه ها نیز شد.

سال تحصیلی طبق اعلام رسمی رایزنی فرهنگی در این کشور به دو ترم چهارماه ونیمه تقسیم شده و انتهای ترم فراگیران زبان فارسی در امتحانات پایانی که بصورت هماهنگ برای پایه‌های مختلف (پیش مقدماتی، مقدماتی، میانی، پیشرفته و فوق پیشرفته) برگزار می شود شرکت می کنند.

حلمی دراین خصوص افزود: ترم اول از اواخر شهریور تا اواسط بهمن و ترم دوم از اواخر بهمن تا اواسط تیرماه است. امتحان کتبی، شنیداری و گفتاری بخش های مختلف این امتحان را تشکیل می دهند. فراگیرانی که در این امتحانات موفق به دریافت نمره قبولی نشوند، می توانند در تاریخ مقرر توسط این نمایندگی، در امتحانات جبرانی شرکت کرده و در صورت قبولی و پایان موفق ترم، می توانند به ترم بعدی وارد شوند.

نماینده بنیاد سعدی در این کشور خاطرنشان ساخت: استفاده از متد های روز آموزش زبان و ادبیات فارسی، استفاده از کتب درسی و کمک درسی جدید، تشکیل کلاس های ویژه گفتار و … از جمله برنامه های ویژه این نمایندگی برای بالابردن سطح زبان فراگیران است. در هر ترم بخشی از دستور زبان، خواندن و نوشتن و گفت‌وگوی زبان فارسی توسط اساتید آموزش داده می‌شود.

حلمی تصریح کرد: در چهار سال اخیر رشد چشم گیر میزان فراگیران این نمایندگی باعث شده تا این نمایندگی بعنوان یکی از موفق ترین نمایندگی ها در حوزه آموزش زبان فارسی در اروپای غربی شناخته و مطرح گردد. حضور برخی فرزندان ایرانیان مقیم برای بهبود سطح زبان و یا حتی تکمیل دوره های نوشتاری خود یکی دیگر از شاخصه های موفق بودن این کلاس ها در یونان است.

رایزنی فرهنگی ایران در یونان تاکیدکرد: از سال گذشته تا به امروز و در پی توافق همکاری های فرهنگی ما بین رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه ارسطو تسالونیک (دومین شهر بزرگ یونان از لحاظ جمعیت) علاوه بر دانشگاه پانتئون آتن، دروس زبان فارسی در این دانشگاه نیز تدریس می گردد و به عنوان یکی از واحد های اختیاری در برنامه تحصیلی دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است که پس از گذشت دو ترم همچنان با موفقیت به کار خود ادامه داده و امروز بیش از بیست و پنج دانشجو دارد.

حلمی درپایان سخنان خود با اشاره به اینکه ثبت نام های الکترونیکی، برنامه دقیق و منظم تحصیلی، تبلیغ و حضور مناسب در فضای سایبر و همچنین علاقه مردم یونان به فرهنگ و زبان ایرانی و … سبب استقبال پرشور در این حوزه شده است گفت: این نمایندگی امروز در سراسر یونان بیش از ۱۷۰ فراگیر دارد که بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم زبان فارسی می آموزند. به روز تر شدن در حوزه آموزش زبان فارسی، استفاده حداکثری از توان اساتید، افزایش سطح کیفی و کمی در این حوزه از جمله برنامه های این نمایندگی برای سال تحصیلی جدید است.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی یونان


نظر شما :