پایان کلاس‌های آموزش زبان فارسی در یونان

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۷ کد : ۲۸۵۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۱۹
ترم اول سال تحصیلی ۹۸-۹۹ کلاس‌های آموزش زبان فارسی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان به پایان رسید.
پایان کلاس‌های آموزش زبان فارسی در یونان

ترم اول سال تحصیلی ۹۸-۹۹ کلاس‌های آموزش زبان فارسی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، با فرارسیدن ایام امتحانات زبان فارسی، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن با همکاری بنیاد سعدی که متولیان اصلی برگزاری دوره‌های آموزشی زبان فارسی در این کشور هستند، امتحانات پایان ترم اول را برای مقاطع مختلف برگزار کردند.

همزمان این نمایندگی که پایه‌گذار آموزش زبان فارسی در دانشگاه پانتئون و همچنین دانشگاه ارسطو در شهر تسالونیک است، موفق به برگزاری امتحانات هماهنگ در این دانشگاه‌ها نیز شد.

سال تحصیلی طبق اعلام رسمی رایزنی فرهنگی ایران در این کشور به دو ترم چهارماه و نیمه تقسیم شده و انتهای ترم فراگیران زبان فارسی در امتحانات پایانی که بصورت هماهنگ برای پایه‌های مختلف (پیش مقدماتی، مقدماتی، میانی، پیشرفته و فوق پیشرفته) برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. ترم اول از اواخر شهریور تا اواسط بهمن و ترم دوم از اواخر بهمن تا اواسط تیرماه است.

امتحان کتبی، شنیداری و گفتاری بخش‌های مختلف این امتحان را تشکیل می‌دهند. فراگیرانی که در این امتحانات موفق به دریافت نمره قبولی نشوند، می‌توانند در تاریخ مقرر توسط این نمایندگی، در امتحانات جبرانی شرکت کرده و در صورت قبولی و پایان موفق ترم، می‌توانند به ترم بعدی وارد شوند.

استفاده از متدهای روز آموزش زبان و ادبیات فارسی، استفاده از کتب درسی و کمک درسی جدید، تشکیل کلاس‌های ویژه گفتار و … از جمله برنامه‌های ویژه این نمایندگی برای بالابردن سطح زبان فراگیران است. در هر ترم بخشی از دستور زبان، خواندن و نوشتن و گفت‌وگوی زبان فارسی توسط اساتید آموزش داده می‌شود.

در چهار سال اخیر رشد چشم گیر میزان فراگیران این نمایندگی باعث شده تا این نمایندگی بعنوان یکی از موفق ترین نمایندگی‌ها در حوزه آموزش زبان فارسی در اروپای غربی شناخته و مطرح شود.

همچنین، از سال گذشته تا به امروز و در پی توافق همکاری های فرهنگی ما بین رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه ارسطو تسالونیک (دومین شهر بزرگ یونان از لحاظ جمعیت) علاوه بر دانشگاه پانتئون آتن، دروس زبان فارسی در این دانشگاه نیز تدریس می‌شود و به عنوان یکی از واحد های اختیاری در برنامه تحصیلی دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است.

پایان خبر

 

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی یونان


نظر شما :