برگزاری آیین افتتاحیه آموزش زبان فارسی ویژه خبرنگاران در پیشاور

۲۵ آبان ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۰ کد : ۲۸۴ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۶۹
آیین افتتاحیه کلاس آموزش زبان فارسی ویژه خبرنگاران به همت خانه فرهنگ کشورمان در پیشاور پاکستان برگزار شد.
برگزاری آیین افتتاحیه آموزش زبان فارسی ویژه خبرنگاران در پیشاور

آیین افتتاحیه کلاس آموزش زبان فارسی ویژه خبرنگاران به همت خانه فرهنگ  کشورمان در پیشاور پاکستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین افتتاحیه کلاس آموزشی زبان فارسی با حضور جمعی از خبرنگاران پیشاور و علی یوسفی، مسئول خانه فرهنگ ایران در پیشاور در محل این نمایندگی فرهنگی برگزار شد.

دین اسلام با زبان فارسی گسترش یافت

در آیین افتتاحیه این کلاس آموزشی، عمیر، از شبکه تلویزیونی جیو به نمایندگی از جمع خبرنگاران حاضر از زبان فارسی به عنوان سرمایه‌‌ای یاد کرد که اکثر میراث علمی و فرهنگی پیشاور در همین زبان است.

وی، اظهار کرد: فارسی زبانی است که دین اسلام در منطقه آسیای جنوبی با همین زبان گسترش پیدا کرد به ویژه اینکه کلام صوفیای این منطقه به زبان فارسی است. حتی امروز کسانی را عالم و تحصیل کرده می‌دانند که تسلط به زبان فارسی داشته باشند.

عمیر، یادآور شد: فردی که اشعار حافظ، سعدی و مولوی را فراگیرد، تحصیل کرده و آگاه به زبان شعر و فارسی است؛ از این رو، خبرنگاران با یادگیری زبان فارسی از استعداد مضاف برخوردار خواهند شد.

سپس، مسئول خانه فرهنگ کشورمان ضمن اعلام آمادگی برگزاری کلاس‌های آموزش فارسی، گفت: امید است تا با برگزاری این دور از کلا‌س‌های آموزشی به زبان فارسی مسلط شوید و با یکدیگر گفت‌وگو کنید.

بنابر اعلام این خبر، علاقه خبرنگاران پیشاور برای شرکت در کلاس آموزشی زبان فارسی به گونه‌ای است که علاقه‌مندند به ایران سفر کنند و از نزدیک با دستاوردهای کشورمان به ویژه مطبوعات و رسانه‌های خبری آشنا شوند.

گفتنی است، این کلاس آموزشی بنا به درخواست رییس باشگاه خبرنگاران پیشاور برای اصحاب رسانه برگزار شده است و به مدت سه ماه متوالی ادامه دارد.


نظر شما :