به میزبانی بنیاد سعدی در دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است؛

اساتید دانشگاه‌های هرات به ایران اعزام شدند

تعداد بازدید:۱۷۷
به منظور شرکت در دوره دانش‌افزایی بنیاد سعدی، اساتید زبان و ادبیات فارسی دری دانشگاه دولتی هرات، دانشگاه کهکنشان شرق و اداره معارف ولایت هرات به ایران اعزام شدند.
اساتید دانشگاه‌های هرات به ایران اعزام شدند

به منظور شرکت در دوره دانش‌افزایی بنیاد سعدی، اساتید زبان و ادبیات فارسی دری دانشگاه دولتی هرات، دانشگاه کهکنشان شرق و اداره معارف ولایت هرات به ایران اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، بنا‌بر برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های به عمل آمده با معاونت بین‌الملل بنیاد سعدی، برای اولین بار ۱۸ تن از اساتید زبان و ادبیات فارسی دری دانشگاه دولتی هرات، دانشگاه کهکنشان شرق و اداره معارف ولایت هرات جهت ارتقا ظرفیت علمی و آشنایی با فعالیت مراکز آموزش زبان فارسی جمهوری اسلامی ایران و همزمان با شروع ایام الله دهه فجر به تهران اعزام شدند.

این دوره دانش‌افزایی به میزبانی بنیاد سعدی (۱۲ تا ۲۳ بهمن‌ماه) در دانشگاه علامه طباطبایی به مدت ده روز برگزار می‌شود.

مباحث ارائه شده در این دوره دانش افزایی شامل شعر و نثر معاصر فارسی، درآمدی بر نظریه‌های ادبی، تاریخ زبان فارسی و آشنایی با شخصیت‌ها و مفاخر زبان فارسی است.

همچنین، پیش از اعزام این اساتید به دوره‌های دانش افزایی بنیاد سعدی جلسه‌ای جهت هماهنگی بیشتر بین اساتید و آشنایی با برنامه‌های بنیاد سعدی در محل مرکز فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران با حضور رضایی‌دستجردی، وابسته فرهنگی و اساتید اعزامی برگزار شد.

در این نشست، وابسته فرهنگی کشورمان در هرات به بیان توضیحاتی جهت هماهنگی هرچه بیشتر در مورد سفر اساتید اعزامی پرداخت. وی اظهار کرد: اساتید اعزامی نماینده زبان و ادبیات فارسی افغانستان هستند و انتظار می‌رود از فرصت پیش آمده جهت آشنایی با ظرفیت‌های آموزشی بنیاد سعدی و دانشگاه‌های ایرانی جهت آموزش و نیز استاندارد سازی سرفصل‌هایی دروس زبان فارسی دانشگاه‌های افغانستان استفاده شود.

در ادامه، خسروی، رئیس دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه هرات خواستار برنامه‌ریزی جهت تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کارگاه‌های روش‌های تحقیق با حضور اساتید ایرانی در دانشگاه‌های هرات و همچنین تجهیز کتابخانه دانشگاه هرات شد.

پایان خبر

‌‌

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی افغانستان


نظر شما :