آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در اتیوپی

۲۴ آبان ۱۳۹۴ | ۰۶:۴۳ کد : ۲۸۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۱۰
دوره جدید آموزش زبان فارسی در دانشگاه آدیس آبابا آغاز شد.
آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در اتیوپی

دوره جدید آموزش زبان فارسی  در دانشگاه آدیس آبابا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی ه نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین افتتاحیه دوره جدید آموزش زبان فارسی ویژه دانشجویان دانشگاه آدیس آبابا، 20 آبان‌ماه با حضور حمیدرضا احمدی‌درینی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی و جمعی از اساتید برگزار شد.

در این مراسم، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در سخنانی آموزش زبان را یکی از اصلی‌ترین وظایف نهادهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور دانست و افزود: با اجرایی شدن این فرآیند آموزشی، تعامل هرچه بیشتر بین ملت‌ها و فرهنگ‌ها صورت می‌گیرد.

احمدی‌درینی، بیان کرد: یادگیری زبان جدید و به اعتباری زبان دوم و یا حتی زبان سوم در دنیای معاصر که به عصر ارتباطات نام گرفته است، از اهمیت بسیاری برخوردار بوده چرا که در آشنایی و نزدیکی بین فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و تعمیق روابط انسان‌ها نقش بسزایی ایفاء می‌کند.

وی در سخنان پایانی خود، با اذعان اینکه با آموختن زبان جدید در حقیقت دریچه‌هایی از یک فرهنگ و اندیشه بر ما گشوده می‌شود، گفت: گنجینه‌های غنی ادب و تفسیر و فلسفه که به زبان فارسی نگاشته شده است، می‌تواند رهگشای افراد در آموختن این علوم باشد.

بنابر اعلام این خبر، دوره جدید آموزش زبان فارسی با حضور 65 نفر از زبان‌آموزان در مرحله مقدماتی آغاز شده است که محمد معصومی، مدیر مدرسه ایرانیان سفارت ایران تدریس این دوره آموزشی را به عهده دارد.

گفتنی است، خانم تِبلِط، رییس امور زنان، کودکان و جوانان دولت اتیوپی در روز 20 آبان‌ماه به همراه اسمامو یوسف، رییس INTEGRATED DEVLOPMENT ACTION(IDEA) NGO از کلاس هنرآموزی در محل رایزنی فرهنگی ایران بازدید به عمل آوردند و نسبت به امکان ایجاد شده توسط رایزنی فرهنگی ایران برای خانم‌های اتیوپیایی، قدردانی کردند.


نظر شما :