با حضور مشاور عالی رئیس بنیاد سعدی صورت گرفت؛

بازگشایی مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط+گزارش تصویری

تعداد بازدید:۴۳۵
مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط، با حضور محمدرضا نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان و سید باقر سخایی معاون پیشین وزیر امور خارجه و مشاور عالی رییس بنیاد سعدی و جمعی از ایرانیان مقیم، شامگاه پنجشنبه بازگشایی شد.
بازگشایی مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط+گزارش تصویری

 

مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط، با حضور محمدرضا نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان و سید باقر سخایی معاون پیشین وزیر امور خارجه و مشاور عالی رییس بنیاد سعدی و جمعی از ایرانیان مقیم، شامگاه پنجشنبه بازگشایی شد. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این مرکز که بر اساس تفاهم‌نامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عمان تأسیس شده است، پس از دو سال وقفه، در مکانی جدید از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران بازگشایی شده است.

سخایی در سخنانی در این مراسم با اشاره به نقش مهم بنیاد سعدی در حمایت از مراکز آموزش و گسترش زبان فارسی در سراسر دنیا، گفت: بنیاد سعدی با بهره‌گیری از کتاب‌های تخصصی و روش‌های نوین تلاش کرده تا یادگیری و گسترش زبان فارسی را در فراسوی مرزها با استاندارد آموزشی پیگیری کرده و توانسته تا نقش مؤثری در این زمینه ایفا کند.
وی با تاکید بر اینکه زبان پل ارتباطی میان فرهنگ‌هاست، خاطر نشان کرد: زبان فارسی بزرگ‌ترین میراث ملی ما و قدمتی چند هزار ساله دارد لذا یکی از مهم‌ترین ابزارهای آشنایی با فرهنگ ایرانی یادگیری این زبان است.

مشاور عالی رئیس بنیاد سعدی در پایان سخنانش از زحمات موسوی زاده رایزن فرهنگی، سجاد امیری مدیر جدید مرکز آموزش زبان فارسی مسقط و خانم زهره نفیسی نیا حامی مالی در بازگشایی این مرکز قدردانی کرد.

همچنین حجت الاسلام محمدرضا نوری شاهرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان طی سخنانی در این مراسم با اشاره به نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی ایران و عمان و مناسبات رو به گسترش آن‌ها، از بازگشایی مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط پس از دو سال تعطیلی ابراز خرسندی کرد.

سفیر کشورمان در ادامه با بیان اینکه فارسی آموزان در هر کجای جهان بر سر سفره گلستان نشسته اند و لطف حلاوت و ملاحت قصه‌های دل‌نشین سعدی را آموخته‌اند به بیان اشعاری از این آموزشگار جاودانه زبان و ادب فارسی پرداخت.

سیدعلی موسوی زاده رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز در سخنانی با تاکید بر علاقه‌مندی دو ملت به فرهنگ یکدیگر و وجود ظرفیت‌های مناسب جهت توسعه مناسبات فرهنگی، اظهار داشت: زبان فارسی به‌عنوان دیپلماسی فرهنگی، به دیپلماسی ما این مجال را خواهد داد که فرهنگ، جامعه و مردمش را به دیگران معرفی کند.

وی اضافه کرد: به لطف خداوند و با همکاری بنیاد سعدی و زهره نفیسی‌نیا یکی از ایرانیان مقیم عمان مرکز آموزش زبان فارسی بازگشایی شد تا در دوره جدید با توجه به تسهیل سفر گردشگران ایرانی و عمانی به دو کشور شاهد جذب زبان آموزان در سطوح مختلف باشیم.
گفتنی است، در این دوره‌ها امکان آموزش زبان و ادب فارسی در سطوح مختلف برای علاقه مندان به فراگیری زبان فارسی در عمان فراهم شده است.

مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط در سال ۱۳۹۲ بر اساس تفاهم‌نامه میان دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز به کار کرد.

پایان خبر

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی مسقط تفاهم نامه


نظر شما :