ششمین گردهمایی مؤسسات فعال در آموزش زبان فارسی در جهان/ ۳

فلاحت‌پیشه: پیوند کاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ذاتی و جدانشدنی است

۰۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۹ کد : ۲۸۱۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۹۱
معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی در ششمین گردهمایی مؤسسات فعال در آموزش زبان فارسی در جهان، تأکید کرد: پیوند کاری بنیاد سعدی ...
فلاحت‌پیشه: پیوند کاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ذاتی و جدانشدنی است

معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی در ششمین گردهمایی مؤسسات فعال در آموزش زبان فارسی در جهان، تأکید کرد: پیوند کاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ذاتی و جدانشدنی است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، شهروز فلاحت‌پیشه، معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی در سخنرانی خود در ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان که صبح امروز در حسینیه الزهرا (س) این سازمان برگزار شد، به ارایه گزارشی پیرامون دوره‌های گذشته این گردهمایی در سال‌های ۹۳ تا ۹۶ پرداخت و از همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بخش‌های مختلف این سازمان و مرکز مطالعات فرهنگی، بین‌المللی و معاونت بین‌الملل بنیاد سعدی تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: با توجه به اهمیت آموزش زبان فارسی در حوزه بین‌الملل که یکی ارکان قدرت نرم دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور محسوب می‌شود، سهم اعظم نمایندگان این بنیاد را وابستگان، نمایندگان و رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌دهند.

فلاحت‌پیشه تأکید کرد: پیوند کاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی یک پیوند ذاتی و جدانشدنی است. در این راستا طی سالیان اخیر تجارت خوب و اتفاقات ارزشمندی در بخش‌های مختلف بین دو نهاد رقم خورده و دستگاه‌های فعال دیگر در کشور که نمایندگان آنها در این نشست حضور دارند، در حوزه آموزش زبان فارسی فعالیت‌های بی شماری در این حوزه ارائه داده‌اند.

وی همچنین، هدف اصلی از برگزاری این گردهمایی را تلاش در به ظهور رساندن همکاری و همیاری میان تمام متولیان مقوله آموزش و ترویج زبان فارسی در حوزه بین‌الملل در قالب یک هم‌افزایی و تشریک مساعی فعالیت‌های دستگاه‌های ذیربط در این حوزه توصیف کرد.

بنابر اعلام این خبر، ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان با حضور بیش از ۳۰ دستگاه مرتبط و فعال در امر آموزش زبان فارسی با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت و هم‌افزایی این دستگاه‌ها امروز به همت بنیاد سعدی و به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حسینیه الزهرا (س) این سازمان در حال برگزاری است.

در این گردهمایی، چهار نشست تخصصی با موضوعات «نقش و جایگاه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آموزش و گسترش زبان فارسی»، «آموزش مجازی زبان فارسی (دستاوردها و چالش‌های پیش رو)»، «راهکارهای جذب فارسی‌آموزان و تقویت کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی» و «استانداردسازی آموزش و آزمون‌سازی زبان فارسی (آمفا، داتفا و تی تی سی)» برگزار می‌شود.

همچنین در حاشیه این گردهمایی یک روزه، نمایشگاهی با محوریت معرفی محصولات مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان و ادبیات فارسی در جهان برپا شد.

‌پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیمعاونت بین المللششمین گردهمایی موسسات فعال در اموزش زبان فارسی در جهان


نظر شما :