افتتاح نخستین دوره آموزشی ایرانشناسی در بنگلادش +گزارش تصویری

۰۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۰ کد : ۲۸۰۱ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۱۱
نخستین دوره آموزشی ایرانشناسی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش افتتاح شد.
افتتاح نخستین دوره آموزشی ایرانشناسی در بنگلادش +گزارش تصویری

 

 

نخستین دوره آموزشی ایرانشناسی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این دوره ویژه فارسی‌آموزان سطح عالی برگزار شد و سید حسن صحت، رایزن فرهنگی کشورمان و ننماینده بنیاد سعدی  تدریس آن را به عهده خواهد داشت.

منبع تدریس این دوره نیز کتاب ایرانشناسی تألیف بنیاد سعدی است. این کتاب اولین جلد از مجموعه دو جلدی ایرانشناسی است. این کتاب شامل 28 درس است که در 7 فصل و 277 صفحه جای گرفته است. فصول 7 گانه این دوره شامل جغرافیای طبیعی ایران، ویژگی‌های سیاسی اقتصادی ایران، ویژگی‌های فرهنگی ایران، تاریخ ایران، ایران اسلامی، ادبیات ایران و علم می‌شود.

صحت در این زمینه، گفت: در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی و آمریکا درس ایران شناسی به زبان انگلیسی یا زبان رسمی همان کشورها ارائه می شود. در حالی که به کمک آموزش محتوا محور می‌توان به طور هم زمان به آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی پرداخت.

نماینده بنیاد سعدی در بنگلادش در ادامه تصریح کرد: بنابر این از جمله ویژگی های این دوره ؛ این است که زبان ِ زبان آموز فارسی به گونه ای تقویت می شود که در آینده می تواند به طور مستقل متون ایران شناسی را بخواند و درباره ایران شناخت عمیق حاصل کند.

صحت تأکید کرد:هدف اصلی این برنامه درسی، انتقال مفهوم و محتوای درسی (یعنی آشنایی با ایران) است. که خود به خود به تقویت زبان فارسی فارسی آموخته‌های رایزنی فرهنگی نیز می‌انجامد.

وی در پایان افزود: فارغ التحصیلان این دوره به ایرانشناسان بنگلادشی و متخصص در امور ایران تبدیل خواهند شد. در حال حاضر تعداد افراد این دوره 12 نفر هستند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی بنگلادش کتاب ایران‌شناسی


نظر شما :