تفاهم نامه همکاری بنیاد سعدی و دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) امضا شد +گزارش تصویری

۲۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۰ کد : ۲۷۹۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۷۶
به منظور هم افزایی بیشتر در امر آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، تفاهم نامه همکاری میان بنیاد سعدی و دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری بنیاد سعدی و دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) امضا شد +گزارش تصویری

 

به منظور هم افزایی بیشتر در امر آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، تفاهم نامه همکاری میان بنیاد سعدی و دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مراسم، غلامعلی حدادعادل، با اشاره به اینکه دانشگاه بین المللی اهل بیت، پذیرش دانشجوی غیر ایرانی دارد، گفت: این دانشگاه در دوران ریاست جدید، تحولات مثبتی داشته است و یکی از دانشگاه های فعال در امر آموزش زبان فارسی به خارجیان است.

وی با بیان اینکه بنیاد سعدی براساس وظیفه اش، در امر آموزش زبان فارسی، ریل گذاری می کند تا دیگر موسسات و دانشگاه ها، بتوانند سریعتر در این حوزه فعالیت داشته باشند، افزود: استانداردسازی آموزش فارسی به خارجیان، تالیف کتاب در سطح های مختلف و برگزاری دوره های تربیت مدرس و دانش افزایی، از جمله فعالیت های بنیاد سعدی است و دیگر نهادها و موسسات فعال نیز می توانند از این امکانات بهره مند شوند.

وی با اشاره به آزمون بین المللی آمفا برای تعیین سطح زبان فارسی خارجیان نیز گفت: پیش تر، متر و معیاری برای سنجش سطح فارسی آموزان نداشتیم اما با طراحی و تصویب آزمون آمفا توسط بنیاد سعدی، این فرصت برای فارسی آموزان فراهم شده تا با شرکت در این آزمون، ضمن اطلاع از سطح زبانی خود، گواهی نامه معتبر بین المللی دریافت کنند و در هرجایی که لازم داشتند، به صورت یک مدرک ارائه دهند.

وی به امکانات ایجاد شده برای آموزش فارسی در فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: فرصت های زیادی از سوی بنیاد سعدی فراهم شده است و با انعقاد این تفاهم نامه، امیدواریم همکاری ها و بهره مندی از آنها بیشتر فراهم شود و بتوانیم با هم افزایی، هرچه بیشتر زبان فارسی را در جهان گسترش دهیم.

بنابر این گزارش، دکتر منصور میراحمدی، رییس دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) نیز انعقاد تفاهم نامه با بنیاد سعدی را برای پیشبرد اهداف دانشگاه متبوعش بسیار موثر عنوان کرد و گفت: با توجه به جذب دانشجویان غیر ایرانی، تقویت زبان فارسی این دانشجویان برای ما بسیار اهمیت دارد زیرا در بدو ورود به دانشگاه لازم است پس از هشت ماه فارسی شان در حدی باشد که در رشته های مقطع کارشناسی ارشد حضور یابند.

وی به راه اندازی مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه اهل بیت اشاره کرد و گفت: دانشگاه از سال 82 راه اندازی شده اما براساس نیازها، مرکز زبان فارسی از دو سال اخیر فعالیت خود را شروع کرده است و در سال گذشته، یک دوره تخصصی فشرده آموزش فارسی را پس از دوره عمومی برگزار کرده ایم که دانشجویان به سطح قابل قبولی رسیدند.

وی به تنوع ملیت های دانشجویان دانشگاه اهل بیت اشاره کرد و گفت: امیدواریم با این تفاهم نامه، بتوانیم ضمن تغییر منابع تدریس فارسی در دانشگاه، سرعت و کیفیت آموزش فارسی به دانشجویان را متفاوت کنیم و نقطه شروع خوبی برای پیشبرد اهداف دانشگاه باشد.

در این مراسم، دکتر سیدعابدین بزرگی، معاون آموزشی و فرهنگی و دکتر میثم حنیفی، رییس مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه اهل بیت (ع) حضور داشتند و گزارش کوتاهی از فعالیت ها ارائه کردند.

پایان خبر

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی تفاهم نامه دانشگاه اهل بیت (ع)


نظر شما :