برگزاری«چهل‌ونهمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق»+گزارش تصویری

۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۸ کد : ۲۷۷۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۷۵
"چهل‌ونهمین نشست دوستداران زبان فارسی" با اعلام خبر آزمون آمفا و برگزاری یک دوره دانش‌افزایی با حمایت و پشتیبانی بنیاد سعدی در مرکز مطالعات ایران‌شناسی لاذقیه برگزار شد.
برگزاری«چهل‌ونهمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق»+گزارش تصویری

"چهل‌ونهمین نشست دوستداران زبان فارسی" با اعلام خبر آزمون آمفا و برگزاری یک دوره دانش‌افزایی با حمایت و پشتیبانی بنیاد سعدی در مرکز مطالعات ایران‌شناسی لاذقیه برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان بنیاد سعدی، در این نشست، مصری، مدرس زبان فارسی با اشاره به تزیین نشست به نمادهای شب یلدا، در مورد این مناسبت تاریخی ایران و آداب و رسوم ایرانیان در این شب به طور مختصر صحبت کرد.

سپس  غزالی پور استاد اعزامی دانشگاه فردوسی در مورد شب یلدا، معنی و مفهوم و مضمون سنت‌ها و رسوم شب یلدا و شاهنامه خوانی و فال حافظ به طور مختصر برای دوستداران زبان فارسی سخن گفت.

 پس از آن حاضرین طبق روال معمول به فارسی مطالب خود را در قالب شعر، متن کوتاه، خاطره و .... بیان کردند که بیشتر در مورد یلدا و شب یلدا بود. ریاض الصیاد فارسی آموز رایزنی فرهنگی که پیش از این فرهنگ زبان فارسی - عربی ویژه موبایل را تهیه کرده و در اختیار علاقمندان گذاشته بود که به طور رایگان قابل دانلود از صفحه فیسبوک دوستداران زبان فارسی می باشد، خبر ارائه نسخه جدید و کاملتر آن را به زودی اعلام کرد.

در ادامه این مراسم حسینی درقه وابسته فرهنگی در لاذقیه نیز طی سخنانی با اظهار خوشحالی از حضور در جمع دوستداران زبان فارسی، اهمیت حضور در چنین نشست‌هایی و تأثیر مثبتی که در ارتقای مهارت آن ها دارد را مورد تأکید قرار داد و افزود: با توجه به این موضوع، نمایندگی فرهنگی در لاذقیه نیز نشست دوستداران زبان فارسی را برگزار می‌کند و پیشنهاد داد نشست مشترکی در لاذقیه یا در دمشق برگزار شود.

در پایان صالحی نیا رایزن فرهنگی ضمن ابراز خوشحالی از دیدار مجدد با دوستداران زبان فارسی پس از بازگشت از سفر ، خبر از برگزاری آزمون آمفا در آینده را داد و این آزمون را به حاضرین معرفی کرد. همچنین به تلاش رایزنی به برگزاری یک دوره دانش افزایی ویژه دوستداران زبان فارسی با پشتیبانی و میزبانی بنیاد سعدی در سال آینده اشاره کرد .

وی افزود :یکی از مؤسسات فرهنگی ایران زمینه چاپ گزارش های فرهنگی دوستداران زبان فارسی در دو تا از روزنامه های ایران را فراهم آورده است لذا هر یک از دوستداران که مایل باشد می تواند با نوشتن گزارش در خصوص یکی از مناسبت ها یا مؤسسات یا نمادهای فرهنگی سوریه از این فرصت استفاده کند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیدمشق


نظر شما :