به همت وابستگی فرهنگی کشورمان؛

مراسم حافظ خوانی در لاذقیه برگزار شد+گزارش تصویری

۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۱ کد : ۲۷۶۸ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۲۲
مراسم حافظ خوانی با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های البعث شهر حمص و تشرین در مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه برگزار شد.
مراسم حافظ خوانی در لاذقیه برگزار شد+گزارش تصویری

مراسم حافظ خوانی با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های البعث شهر حمص و تشرین در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، وابستگی فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در لاذقیه همزمان با شب یلدا اقدام به برگزاری مراسم حافظ خوانی با حضور اساتید و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه البعث شهر حمص و دانشگاه تشرین شهر لاذقیه و علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه کرد.

غلامحسین حسینی‌درقه، وابسته فرهنگی کشورمان در لاذقیه در سخنانی در این مراسم، به تشریح آیین سنتی «شب یلدا» توسط مردم ایران پرداخت و افزود: از مهمترین مشترکات فرهنگی دو کشور ایران و سوریه، آداب و رسوم گذشتگان است که همچنان زنده و پا برجاست.

وی درباره وجود نقاط مشترک فرهنگی میان مردم ایران و سوریه گفت: فرهنگ مردم سوریه با فرهنگ مردم ایران اسلامی بسیار تقارب دارد و وقتی ما به گذشته‌های بسیار دورنگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم همین مشترکات فرهنگی باعث می‌شد تا مردمان دو کشور با خیالی آسوده در کنار یکدیگر به تبادل افکار علمی، تجاری و زندگی بپردازند.

نورس، رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه البعث هم در سخنانی، افزود: ما به احترام فرهنگ بسیار غنی و کهن مردم ایران به این مراسم آمده‌ایم تا بیشتر با آداب و رسوم ایرانیان آشنا شویم و این مشارکت فرصت بسیار خوبی خواهد بود برای علاقه‌مندی بیشتر دانشجویان سوری به زبان و ادبیات فارسی تا برای یادگیری دقیق آن کوشاتر باشند.

سخنران بعدی این مراسم خانم نسرین حداد، فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران و یکی از استادان زبان فارسی دانشگاه البعث بود. وی با اشاره به وضعیت فعلی دانشجویان زبان فارسی دانشگاه البعث، درباره شب یلدا و گرامیداشت آن نزد ایرانیان مطالبی را بیان کرد.

برنامه‌های متنوع شعر، سرود، نثرخوانی، متن‌های کوتاه در معرفی شب یلدا و چگونگی پاسداشت آن در نزد ایرانیان، برگزاری تئاتر «دکترجان»، مسابقه و اهدای جوایز به برگزیدگان زینت بخش مراسم شب یلدای مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه بود.

پایان خبر

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیلاذقیه


نظر شما :