چاپ نخستین «نشریه مینا ویژه فارسی آموزان خارجی در عراق»+گزارش تصویری

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۰ کد : ۲۷۲۲ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۳۴۸
نخستین نشریه آموزشی و مهارت افزایی زبان فارسی ویژه فارسی آموزان خارجی به دو زبان فارسی و عربی منتشر شد.
چاپ نخستین «نشریه مینا ویژه فارسی آموزان خارجی در عراق»+گزارش تصویری

نخستین نشریه آموزشی و مهارت افزایی زبان فارسی ویژه فارسی آموزان خارجی به دو زبان فارسی و عربی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این نشریه فارسی ایرانشناسی و مهارت افزایی به فارسی آموزان، دوستداران و اساتید زبان فارسی کمک می‌کند تا مهارت‌های فارسی آموزی خود را هر چه بیشتر تقویت کنند. در کارگاه‌های مختلف این نشریه که به دو زبان فارسی و عربی می‌باشد، سعی بر آن شد تا مهارت‌های زبانی به نحوی آغازین و مبتدی ارائه شود.

(مینا) به عنوان اولین نشریه آموزش زبان فارسی به دو زبان فارسی و عربی در عراق با هدف بهینه سازی آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌ها و آموزشکده‌ها و همچنین اطلاع رسانی درباره مهمترین رویدادهای زبان فارسی در عراق توسط کانون آموزشی و مترجمی قلم طراحی و تألیف شده و جهت ایجاد انگیزه بیشتر در فارسی آموزان سطوح مختلف، اصول علمی آموزش زبان دوم را پویا و پایدار می‌سازد.

مدیر مسئول این نشریه حجت الاسلام غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی ایران در بغداد و نماینده بنیاد سعدی در امر آموزش زبان فارسی در جهان است و سردبیر و تهیه محتوای آموزشی آن را حسین محیی الصائی، مدرس زبان فارسی در عراق، مشاور هنری و صفحه آرایی مجله مینا را محمد الخزعلی بر عهده دارد. مشاور علمی نشریه مینا، دکتر رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی است.

این مجله با پشتیبانی مادی و معنوی رایزن فرهنگی ایران در عراق تهیه می‌شود تا در دسترس تمامی فارسی‌آموزان سرتاسر عراق قرار گرفته شود.

گفتنی است مجله (فانوس فارسی) که در صربستان به انتشار می‌رسد، الهام دهنده این مجله نوپا بوده است.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی عراق نشریه مینا


نظر شما :