سفیر جدید سنگال با رییس و معاونان بنیاد سعدی دیدار کرد

۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۰ کد : ۲۷۰۰ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۱۵۳
به منظور هماهنگی و همکاری های مشترک در امر آموزش و گسترش زبان فارسی در خارج از کشور، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سنگال یکشنبه سوم آذر ماه سال جاری با رییس و معاونان بنیاد سعدی دیدار کرد.
سفیر جدید سنگال با رییس و معاونان بنیاد سعدی دیدار کرد

به منظور هماهنگی و همکاری های مشترک در امر آموزش و گسترش زبان فارسی در خارج از کشور، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سنگال با رییس و معاونان بنیاد سعدی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این دیدار ابتدا رییس بنیاد سعدی، گزارشی از فعالیت های بنیاد را ارائه کرد و سفیر سنگال نیز گزارشی از حوزه زبان فارسی در کشور سنگال مطرح کرد.

دکتر حداد عادل با اشاره به فعالیت هایی که در سالهای گذشته در کشور سنگال انجام شده است، گفت: با توجه به اقدامات خوب سفرا ورایزنان فرهنگی پیشین،  بستر مناسبی برای گسترش زبان فارسی در آن کشور فراهم است .

وی به بهره گیری از اطلاعات و ظرفیت سنایی، استاد پیشین زبان فارسی در این کشور، اشاره کرد و افزود: از ظرفیت فارسی آموزان سنگالی فارغ التحصیل در دانشگاه های ایران که اکثرا در مقطع دکتری تحصیل کرده اند، برای تدریس و برگزاری کلاس های زبان فارسی می‌توان استفاده کرد.

دکتر ده شیری، سفیر جدید ایران در سنگال نیز اظهار کرد: علاقمندان زیادی به زبان فارسی و ایران در کشور سنگال هستند که لازم است با برنامه ریزی مناسب، از این ظرفیت بیشترین بهره را در قاره آفریقا بدست آوریم.

در پایان این دیدار، دو طرف در خصوص گسترش حوزه زبان و ادبیات فارسی در سنگال تفاهم هایی را به انجام رساندند.

پایان خبر

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی سنگال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی


نظر شما :