توسط معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی صورت گرفت؛

افتتاح اتاق آموزش زبان فارسی در قرقیزستان

۲۴ آبان ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۶۷۶ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۶۷۴
همزمان با ۱۷ربیع الاول سالروز میلاد پیامبرگرامی اسلام و امام جعفرصادق(ع) در چارچوب هفته زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان، اتاق آموزش زبان فارسی در مدرسه شماره ۵۱ شهر بیشکک توسط دکتر رضا مراد صحرایی معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد سعدی بطور رسمی افتتاح شد.
افتتاح اتاق آموزش زبان فارسی در قرقیزستان

همزمان با ۱۷ربیع الاول سالروز میلاد پیامبرگرامی اسلام و امام جعفرصادق(ع) در چارچوب هفته زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان افتتاح اتاق آموزش زبان فارسی در مدرسه شماره 51 شهر بیشکک توسط دکتر رضا مراد صحرایی معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد سعدی بطور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مراسم مدیرمدرسه، رضامراد صحرایی و قاسمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درقرقیزستان در خصوص همکاری های فرهنگی و آموزشی بین ایران و قرقیزستان، اهمیت، نقش وجایگاه زبان و ادب فارسی و تاثیر آموزش و فراگیری این زبان در جهانبینی افراد و علاقمندان به فرهنگ و ادب ایرانی سخنرانی کردند.

دانش آموزان علاقمند فراگیری زبان فارسی در اولین روز افتتاح اتاق زبان فارسی دراین مدرسه اشعاری از شاعران کلاسیک فارسی از جمله خیام و سعدی را به زبان‌های روسی و قرقیزی خواندند، سه تن از دانش آموزان مدرسه نیز به ماناس خوانی پرداختند و قطعه ای از رباعیات خیام نیز به سبک قرقیزی توسط یکی از هنرمندان قرقیزستان به اجرا درآمد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

گفتنی است درچارچوب برنامه‌های هفته زبان و ادبیات فارسی درقرقیزستان، رضامراد صحرایی معاون آموزشی وپژوهشی بنیاد سعدی، ضمن بازدید از مدرسه شماره۳۱بیشکک که در آن زبان فارسی درکنار سایر زبانها تدریس می شود ، از نزدیک در جریان روند آموزش و تحصیل در مدارس قرقیزستان بطور اعم و آموزش زبان فارسی دراین مدرسه بطور اخص قرار گرفت.

بنابر اعلام این خبر، علاوه بر مدرسه شماره 51 که امروز 24 آبان افتتاح شد؛ در حال حاضر در 4 مدرسه شهر بیشکک- مدارس 2،  28، 31 و چنگیز آیتماتف زبان فارسی برای دانش آموزان قرقیز آموزش داده می شود.

پایان خبر

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی قرقیزستان


نظر شما :