اعزام فارسی‌آموزان ممتاز مدارس گرجستان به ایران

۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۷ کد : ۲۶۶۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۰۹
از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در تفلیس، فارسی‌آموزان مدارس گرجستان (۱۷ آبان‌ماه) به کشورمان اعزام شدند.
اعزام فارسی‌آموزان ممتاز مدارس گرجستان به ایران

از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در تفلیس، فارسی‌آموزان ممتاز مدارس گرجستان (17 آبان‌ماه) به کشورمان اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس گرجستان با همکاری بنیاد سعدی، تعداد 22 نفر از فارسی‌آموزان ممتاز مدارس شماره (1)، (51)، (55) و (195) تفلیس گرجستان را به همراه 3 نفر از معلمین زبان فارسی این مدارس برای شرکت در یک اردوی آموزشی و فرهنگی روز گذشته (17 آبان‌ماه) به کشورمان اعزام کردند.

دانش‌آموزان گرجی، زبان فارسی را در مدارس از مقطع ابتدایی تا پایان متوسطه به عنوان زبان دوم یاد می‌گیرند و برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های گرجستان، رشته‌های زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی را انتخاب می‌کنند.

در این راستا، معلمین و فارسی‌آموزان مدارس گرجستان در آستانه عزیمت به ایران با حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

مصطفوی با تأکید بر لزوم ارتقای سطح دانش و مهارت‌های فارسی‌آموزان و شناخت ایران گفت: برگزاری این گونه اردوها تأثیر مهم و اساسی در یادگیری زبان فارسی و شناخت واقعی از پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و ایران امروز، برای بازدیدکنندگان از ایران ایجاد خواهد کرد.

وی در ادامه، مهمترین هدف از برگزاری این اردوها را بهبود و تقویت فراگیری زبان فارسی دانش‌آموزان و آشنایی هرچه بیشتر فارسی‌آموزان با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان و تشویق آنان گرجی به فراگیری زبان فارسی در مدارس و دانشگاه‌های گرجستان بیان کرد.

نماینده بنیاد سعدی در تفلیس افزود: شرکت در این اردوها فرصت مناسبی است تا دانش‌آموز فراتر از مناسباتی که در کلاس درس و مدرسه با دیگران دارند، با ظرفیت‌های آموزشی بنیاد سعدی آشنا شوند و از برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و تفریحی متنوعی که این بنیاد برای فارسی‌آموزان و معلمین تدارک دیده لذت ببرند.

وی ادامه داد: در این اردو، دانش‌آموزان در طول یک هفته علاوه بر گذراندن دوره آموزشی از مراکز علمی، آموزشی، هنری، موزه‌ها و کتابخانه‌ها و جاهای دیدنی تهران به همراه معلمین و اساتید ایرانشناس بازدید می‌کنند.

رایزن فرهنگی کشورمان در تونس یادآور شد: دانش‌آموزان در یک برنامه رادیویی و تلویزیونی شرکت خواهند کرد و همچنین، معلمین زبان فارسی نیز دوره آموزشی نحوه تدریس کتب آموزشی استاندارد بنیاد سعدی را آموزش می‌بینند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی گرجستان


نظر شما :