آغاز نودونهمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق +گزارش تصویری

۰۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۴ کد : ۲۶۲۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۸۶
نودونهمین دوره آموزش زبان فارسی در مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در دمشق آغاز شد.
آغاز نودونهمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق +گزارش تصویری

نودونهمین دوره آموزش زبان فارسی در مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مراسم افتتاحیه نودونهمین دوره آموزش زبان فارسی ویژه فصل پاییز با حضور ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی، مدرسین زبان فارسی و فارسی‌آموزان در سالن اجتماعات مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق برگزار شد.

صالحی‌نیا در سخنانی، با اشاره به اهمیت فراگیری زبان فارسی گفت: هر چند اشتراکات فارسی و عربی بسیار زیاد است و یادگیری زبان فارسی را برای عرب زبان‌ها آسان می‌کند ولی یادگیری هر زبان تازه‌ای نیازمند جدیت، تلاش، استمرار و اراده است لذا فارسی‌آموزان برای موفقیت در یادگیری زبان فارسی باید صرفاً به حضور در کلاس درس اکتفا نکنند.

رایزن فرهنگی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود، به تلاش بنیاد سعدی برای تهیه و تدوین منابع آموزشی و کمک آموزشی با جدیدترین روش‌های علمی جهت توسعه زبان فارسی اشاره کرد.

وی ادامه داد: دوره‌های آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در دمشق نیز، بر مبنای روش آموزشی تعریف شده از سوی بنیاد سعدی و منابع آموزشی آن برگزار می‌شود.

در ادامه برنامه، فراس حلباوی، استاد زبان فارسی دانشگاه دمشق و رایزنی فرهنگی ایران، خانم عزالی‌پور، استاد اعزامی وزارت علوم برای تدریس در دانشگاه دمشق و مدرس زبان فارسی در رایزنی و ارمکان، مسئول بخش زبان فارسی رایزنی و مدرس زبان فارسی به بیان مطالبی در زمینه اشتراکات زبان‌های فارسی و عربی، ویژگی‌های زبان فارسی، راههای بهبود یادگیری و ... پرداختند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی دمشق


نظر شما :