"بزرگداشت روز جهانی حافظ در مرکز آموزش آنکارا"

۲۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۷ کد : ۲۶۰۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۷۰۰
به همت مرکز آموزش زبان فارسی و نماینده بنیاد سعدی در آنکارا، مراسم روز جهانی حافظ با حضور جمعی از استادان، دانشجویان زبان فارسی و همچنین رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آنکارا و دیگر علاقه­‌مندان در مرکز زبان فارسی آنکارا برگزار شد.
"بزرگداشت روز جهانی حافظ در مرکز آموزش آنکارا"

به همت مرکز آموزش زبان فارسی و نماینده بنیاد سعدی در آنکارا، مراسم روز جهانی حافظ با حضور جمعی از استادان، دانشجویان زبان فارسی و همچنین رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آنکارا و دیگر علاقه­‌مندان در مرکز زبان فارسی آنکارا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در ابتدای این مراسم، عباس ناجی مدیر مرکز آموزش زبان آنکارا در ارتباط با شخصیت حافظ، سبک شعری و دیدگاه وی نسبت به عشق در اشعارش سخنانی را بیان کرد.

 

در ادامه این نشست ادبی پروفسور حجابی ضمن توضیحاتی از زندگی حافظ، سبک شعری او و میزان شناخت مردم ترکیه از حافظ و غزلیات او به این نکته اشاره کرد که مردم ترکیه با حافظ شیرازی نا­آشنا نیستند، اولین ترجمه ترکی دیوان حافظ توسط یک ادیب بوسنیایی انجام شده است و اساتید زبان فارسی در دانشگاه‌­های ترکیه نیز اقدامات مثبتی در شناساندن شعر حافظ به مردم ترکیه انجام داده­‌اند.

گفتنی است، برنامه با قرائت اشعار حافظ توسط دانشجویان مرکز ادامه یافت و سه نفر از دانشجویان مرکز  که برای گذراندن دوره‌های آموزش زبان فارسی و ایران­گردی به مدرسه تابستانی بنیاد سعدی سفر کرده بودند؛ گزارشی از سفر خود به حضار ارائه کردند که بسیار مورد توجه قرار گرفت. به گفته ایشان ایران کشوری امن و بسیار پر جاذبه، با مردمانی خونگرم و مهمان­نواز است و این کشور برای گردشگری بسیار مناسب است.

در پایان برنامه، لوح تقدیری از طرف بنیاد سعدی به پرفسور حجابی رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آنکارا اهدا شد.

پایان خبر

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی آنکارا


نظر شما :