بازدید رایزن فرهنگی ایران از مدرسه شماره (۵۱) تفلیس

۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۶ کد : ۲۵۹۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۲۵
حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در گرجستان از کلاس آموزش زبان فارسی مدرسه شماره (۵۱) تفلیس بازدید کرد.
بازدید رایزن فرهنگی ایران از مدرسه شماره (۵۱) تفلیس

حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در گرجستان از کلاس آموزش زبان فارسی مدرسه شماره (51) تفلیس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در گرجستان در جریان بازدید از کلاس آموزش زبان فارسی مدرسه شماره (51) تفلیس، با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور گفت: استمرار ارتباطات فرهنگی و درک متقابل بین مردم دو کشور امری ضروری است.

وی افزود: مدارس گرجستان در ترویج و اشاعه زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ ایرانی و برقراری ارتباطات علمی و فرهنگی دو کشور نقشی بسیار مهم و مؤثری دارند.

مصطفوی آموزش زبان و ادبیات غنی فارسی و تسلط دانش‌آموزان به این زبان را یک اقدام زیربنایی و اساسی برای ادامه تحصیل در رشته ایرانشناسی و زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های دو کشور، اشتغال فراگیران زبان فارسی در شرکت‌های ایرانی در گرجستان و توسعه ارتباطات علمی و فرهنگی دو کشور مورد تأکید قرار داد.

خانم کتوان مگرلیشویلی، استاد آموزش زبان و ادبیات فارسی مدرسه شماره (51) تفلیس گزارشی از پشتیبانی رایزنی فرهنگی ایران و بنیاد سعدی در خصوص آموزش و ترویج زبان فارسی ارائه کرد و به بیان اهمیت ضرورت آموزش زبان فارسی در گرجستان پرداخت.

وی خواستار تأمین کتب آموزشی بنیاد سعدی، تجهیز کتابخانه کلاس آموزش زبان فارسی به کتاب‌های رُمان، داستان‌های کوتاه و کتاب‌های آموزشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و برگزاری اردوی علمی و فرهنگی فارسی‌آموزان شد.

خانم نینو الکسیزه، مدیر مدرسه شماره (51) تفلیس هم در سخنانی، بر ضرورت استمرار و تداوم همکاری‌های فرهنگی و آموزشی بین دو کشور تأکید کرد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی تفلیس


نظر شما :