برگزاری "مراسم تودیع و معارفه وابسته فرهنگی "هرات

۳۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۷ کد : ۲۴۳۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۰۴
مراسم تودیع و معارفه وابسته فرهنگی سابق و جدید، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات برگزار شد.
برگزاری "مراسم تودیع و معارفه وابسته فرهنگی "هرات

مراسم تودیع و معارفه وابسته فرهنگی سابق و جدید،سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مراسم تودیع و معارفه حجت الاسلام سید محسن سادات کیایی وابسته فرهنگی سابق و علی اصغر رضایی دستجردی وابسته فرهنگی جدید سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات در محل سالن اجتماعات نمایندگی فرهنگی با حضور شخصیت های علمی،دانشگاهی،فرهنگی و محلی شهر باستانی هرات برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام سادات کیایی ضمن ارائه  گزارشی از فعالیت‌های نمایندگی فرهنگی در مدت حضور خود در شهر هرات بر اهمیت فعالیت های فرهنگی در نزدیکی دو کشور و ملت ایران و افغانستان تاکید کرد.

در ادامه وابسته فرهنگی جدید سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های ارزنده سادات کیایی در تقویت و ارتقاء سطح فرهنگی دو کشور، فعالیت های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و هرات را مبتنی بر موافقتنامه فرهنگی امضا شده فی مابین دولت ایران و افغانستان دانسته و ضمن اشاره به مصاحبه اخیرسفیر جدید ج.ا.افغانستان  در تهران-« لیوال »بر  آمادگی ج.ا.افغانستان جهت راه اندازی دفتر فرهنگی  در شهر مشهد مقدس خبر داد.

رضایی دستجردی در ادامه بر توسعه  فعالیت های مشترک فرهنگی دو جانبه فی ما بین ایران و شهر هرات به عنوان پایتخت فرهنگی و شهر باستانی افغانستان تاکید و آمادگی بخش فرهنگی کنسولگری ج.ا.ایران جهت ارتقاء سطح فعالیت های فرهنگی فی ما بین بخش دولتی و خصوصی را اعلام کرد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیادسعدیهرات


نظر شما :