آموزش ایران‌شناسی در فیلیپین

۲۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۲ کد : ۲۴۱۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۱۷
دوره یک روزه آموزش ایران‌شناسی و کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی آیات مشترک کتب الهی به همت رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین برگزار شد.
آموزش ایران‌شناسی در فیلیپین

 

دوره یک روزه آموزش ایران‌شناسی و کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی آیات مشترک کتب الهی به همت رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین و با همکاری انجمن خوشنویسان شعبه مانیل و براساس تقاضای مسئولین کلیسا و همچنین، مدیر مدرسه خیریه بانوی ما لوهان OUR LADY Of LUJAN  خواهر کریستو پوبره CRISTO POBRE، دوره آموزش ایران‌شناسی شامل کلاس فرهنگ، تاریخ و هنر ایران اسلامی، مشترکات ادیان اسلام و مسیحیت و کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی و اهدای صد جلد کتب داستانی به کتابخانه این مدرسه برای دانش‌آموزان دوره دبیرستان در محل این مدرسه واقع در منطقه کی زون سیتی شهر مانیل برگزار شد.

کارگاه یک روزه ایران‌شناسی در سه بخش ایران‌شناسی، مشترکات ادیان آسمانی با تأکید بر مسیحیت و اسلام و کارگاه خوشنویسی و نمایشگاه خط نستعلیق ویژه دانش‌آموزان مقطع دبیرستان مدرسه خیریه بانوی ما لوهان با حضور محمد جعفری‌ملک، رایزن فرهنگی ایران و خانم تندیس تقوی، مسئول انجمن خوشنویسان شعبه مانیل در محل این مدرسه برگزار شد.

جعفری‌ملک در خصوص تاریخ، سیاست و حکومت و دین در جمهوری اسلامی ایران برای دانش‌آموزان به ایراد سخن پرداخت و با نمایش نقشه جمهوری اسلامی ایران موقعیت استراتژیک ایران در منطقه خاورمیانه را بیان کرد.

رایزن فرهنگی ایران در مانیل، به زندگی و فرهنگ مردم ایران به خصوص دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان ایرانی از سطح آموزش بسیار خوبی در منطقه و جهان برخوردارند و همیشه در المپیادهای جهانی حائز رتبه‌های برتر می‌شوند.

خانم تقوی هم در سخنانی، در خصوص مشترکات ادیان آسمانی بخصوص مسیحیت و اسلام گفت: وظیفه ما انسان‌ها این است که رسالت واقعی خود را در دنیا پیدا کنیم و علاوه براینکه خودمان در مسیر رشد هستیم، اجازه دهیم اطرافیان ما هم به حقیقت و شایستگی وجود خودشان پی ببرند.

در ادامه، کارگاه آموزش خوشنویسی برگزار شد و خانم تقوی در مورد حروف فارسی و فرق آن با حروف عربی و ابزارخوشنویسی و مرکب توضیحاتی ارایه داد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیفیلیپین


نظر شما :