معاون بین الملل بنیادسعدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم:

"تافل زبان فارسی" برای نخستین‌بار در ۱۰ کشور برگزار می‌شود

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۱ کد : ۲۴۱۶ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۵۹۷
معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی از برگزاری آزمون "تافل زبان فارسی برای نخستین‌بار در ۱۰ کشور دنیا" در پاییز سال جاری خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا این آزمون‌ها را در همه کشورها برگزار کنیم
"تافل زبان فارسی" برای نخستین‌بار در ۱۰ کشور برگزار می‌شود

معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی از برگزاری آزمون تافل زبان فارسی برای نخستین‌بار در ۱۰ کشور دنیا در پاییز سال جاری خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا این آزمون‌ها را در همه کشورها برگزار کنیم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از خبرگزاری تسنیم،فرهاد پالیزدار، معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از برگزاری آزمون آمفا(تافل زبان فارسی) در 10 کشور خبر داد و گفت: برگزاری آمفا نخستین حرکتی است که برای استاندارد سازی آموزش و سنجش با معیارها و استانداردهای جدید برای فارسی‌آموزان انجام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دوسالانه المپیادهای زبان فارسی اضافه کرد: برخی از کشورها جدیداً اعلام آمادگی کردند تا در آن نقاط نیز المپیاد زبان فارسی برگزار شود. برای پاییز سال جاری ما برنامه برگزاری آمفا در 10 کشور مانند هند‌، ترکیه،‌ پاکستان،‌ روسیه،‌ عراق‌، آلمان،‌ و ... را در دستور کار داریم و بعد از برگزاری این آزمون به هر فرد گواهی تعیین سطح داده می‌شود.

پالیزدار به اهمیت برگزاری این آزمون و شرکت در آن‌ها اشاره کرد و یادآور شد: هر فارسی‌آموز که بخواهد مثلاً در شرکت‌های ایرانی خارج از کشور که نیاز به نیروی فارسی زبان دارند شغلی انتخاب کند، می‌تواند با اتکا به این آزمون موفقیت بیشتری کسب کنند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیآمفا


نظر شما :