اختتامیه فراگیران زبان و ادبیات فارسی در رایزنی فرهنگی بلغارستان

۱۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۰ کد : ۲۴۰۱ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۴۷۶
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان "مراسم اختتامیه سال تحصیلی فراگیران زبان و ادبیات فارسی" برگزار شد
اختتامیه فراگیران زبان و ادبیات فارسی در رایزنی فرهنگی بلغارستان

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان "مراسم اختتامیه سال تحصیلی فراگیران زبان و ادبیات فارسی" برگزار شد. 

 به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، طی مراسمی در رایزنی فرهنگی کشورمان، گواهینامه پایان سال تحصیلی فراگیران زبان و ادبیات فارسی در بلغارستان اهدا و از آنان تجلیل شد. حمیدرضا آزادی، رایزن فرهنگی کشورمان ضمن اعلام این خبر گفت: از فارسی­آموزان رایزنی فرهنگی در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته آزمون پایان دوره به عمل آمد و در مراسمی گواهینامه‌­های ایشان اهدا شد.

وی در ادامه گفت: هر سال تحصیلی در رایزنی فرهنگی شامل 2 ترم 5/4 ماهه است که با ثبت ­نام از متقاضیان در اواخر شهریور آغاز می‌شود،ترم اول از اوایل مهرماه تا اواسط بهمن و ترم دوم از اوایل اسفند تا اواسط تیرماه به طول می­انجامد.

آزادی افزود: برگزاری دوره­‌های زبان فارسی با حمایت بنیاد سعدی برگزار می­‌شود و رایزنی فرهنگی در واقع مکمل دوره­‌های زبان فارسی در بخش ایران­شناسی دانشگاه صوفیه است. بخش ایران­شناسی، آموزش زبان فارسی به دانشجویان را بر عهده دارد و رایزنی فرهنگی مسئول برگزاری دوره­‌های آزاد زبان فارسی برای علاقمندانی است که اغلب شاغل هستند و در ساعات دانشگاه امکان فراگیری زبان فارسی را ندارند.

در این جلسه، اساتید زبان فارسی و زبان آموزان، در یک گفتگوی صمیمانه با رایزن فرهنگی، نظرات خود را در مورد کلاس‌­های زبان فارسی بیان داشتند. ایشان ضمن خرسندی از برگزاری کلاس­های زبان فارسی در رایزنی فرهنگی اظهار امیدواری کردند تا شرایطی مهیا شود تا بتوانند از کشورمان بازدید کنند.  

آزادی، نماینده بنیاد سعدی و رایزن فرهنگی کشورمان در پایان با تقدیر و تشکر از اساتید و زبان آموزان، اهتمام ایشان را در ترویج زبان فارسی ستود و اعلام کرد رایزنی فرهنگی سعی دارد با بهره ­گیری از سایر روش‌­های آموزشی، یادگیری زبان فارسی را تسهیل نماید.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی بلغارستان


نظر شما :