در دانشگاه دهلی؛ مجله « تحقیقات فارسی » منتشر شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۶:۱۳ کد : ۲۴ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۴۳۰
در دانشگاه دهلی؛ مجله « تحقیقات فارسی » منتشر شد به همت گروه فارسی دانشگاه دهلی و به مدیریت و سر ویراستاری دکتر علیم اشرف خان، استاد گروه فارسی این دانشگاه، مجله « تحقیقات فارسی» به زبان فارسی چاپ و منتشر شد.
در دانشگاه دهلی؛  مجله « تحقیقات فارسی » منتشر شد

در دانشگاه دهلی؛

مجله « تحقیقات فارسی » منتشر شد

 

به همت گروه فارسی دانشگاه دهلی و به مدیریت و سر ویراستاری دکتر علیم اشرف خان، استاد گروه فارسی این دانشگاه، مجله « تحقیقات فارسی» به زبان فارسی چاپ و منتشر شد. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این مجله که سالی  یک بار در هندوستان منتشر می‌شود، در شماره اخیر خود مقالاتی را همچون « نسخ  خطی بوعلی سینا در بعضی کتابخانه های هند نوسته علیم اشرف خان» ،« شبی همرهت نوشته سیده بلقیس فاطمه حسینی»؛ « رساله نائیه مولانا یعقوب چرخی نوشته «نادر کریمیان سردشتی»، و ترجمه دریای اسمار به کوشش  استاد  عابدی ، به چاپ رسانده است.

همچنین مقالاتی از علاء الدین شاه با عنوان « ادبیات کودکان و صمد بهرنگی»، « رمانتیسم در شعر سهراب سپهری» از نیلوفر محمدی، « تاریخچه مختصر ذاکر حسین دهلی کالج و خدمات ادبی بخش فارسی آن» از جمیل الرحمن، « نگاهی  به آثار تاریخی به فارسی در قرن نوزدهم میلادی در هند» نوشته مهتاب جهان، در این مجله به چشم می خورد.

 از دیگر مطالب این مجله 264 صحفه ای می توان به مواردی همچون«  معرفی  آثار بیدل در کتابخانه های مختلف( شهناز پروین)، داستان کوتاه نویسی و جلال آل احمد( ضیاءالرحمن)، رنگ و بوی ایرانی در مذاق شاهان گورکانی( سمانه ساوجی پور)،  احوال و آثار میرزا محمد رفیع سودا( فرح ادیبه)، عبدالقدوس گنگوهی و ارزش لطایف قدوسی( ظفر امام)، کتیبه در ساختمانهای قطب شاهی(نازنین)، معرفی تاریخ سیرالمتاخرین و مؤلف آن( خورشید احمد) و شرح حال خواجه شاه عبدالهادی چشتی(شهناز آرا بیگم)» اشاره کرد.

پایان خبر


نظر شما :