مراسم "اختتامیه سال تحصیلی زبان و ادبیات فارسی در بلغارستان"

۱۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۳ کد : ۲۳۹۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۶۷۵
در مراسمی در رایزنی فرهنگی کشورمان دربلغارستان،"گواهینامه پایان سال تحصیلی فراگیران زبان و ادبیات فارسی در بلغارستان اهدا"و ازفارسی آموزان تجلیل شد
مراسم "اختتامیه سال تحصیلی زبان و ادبیات فارسی در بلغارستان"

در مراسمی در رایزنی فرهنگی کشورمان دربلغارستان،گواهینامه پایان سال تحصیلی فراگیران زبان و ادبیات فارسی در بلغارستان اهدا و ازفارسی آموزان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حمیدرضا آزادی، رایزن فرهنگی کشورمان ضمن اعلام این خبر گفت: از فارسی آموزان رایزنی فرهنگی در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته آزمون پایان دوره به عمل آمد و در مراسمی گواهینامه های فراگیران زبان فارسی اهدا شد.

وی در ادامه گفت: هر سال تحصیلی در رایزنی فرهنگی شامل 2 ترم 5/4 ماهه است که با ثبت نام از متقاضیان در اواخر شهریور آغاز می شود.. ترم اول از اوایل مهرماه تا اواسط بهمن و ترم دوم از اوایل اسفند تا اواسط تیرماه به طول می انجامد.

آزادی افزود: برگزاری دوره های زبان فارسی با حمایت بنیاد سعدی برگزار می شود و رایزنی فرهنگی در واقع مکمل دوره های زبان فارسی در بخش ایران شناسی دانشگاه صوفیه است. بخش ایران شناسی، آموزش زبان فارسی به دانشجویان را بر عهده دارد و رایزنی فرهنگی مسئول برگزاری دوره های آزاد زبان فارسی برای علاقمندانی است که اغلب شاغل هستند و در ساعات دانشگاه امکان فراگیری زبان فارسی را ندارند.

در این جلسه، اساتید زبان فارسی و زبان آموزان، در یک گفتگوی صمیمانه با رایزن فرهنگی، نظرات خود را در مورد کلاس های زبان فارسی بیان داشتند. وی ضمن خرسندی از برگزاری کلاس های زبان فارسی در رایزنی فرهنگی اظهار امیدواری کردند، شرایطی مهیا شود تا بتوانند از کشورمان بازدید کنند.  

 آزادی، نماینده بنیاد سعدی و رایزن فرهنگی کشورمان در پایان با تقدیر و تشکر از اساتید و زبان آموزان، اهتمام ایشان را در ترویج زبان فارسی ستود و اعلام کرد رایزنی فرهنگی سعی دارد با بهره گیری از سایر روش های آموزشی، یادگیری زبان فارسی را تسهیل نماید.

پایان خبر 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی بلغارستان


نظر شما :