برگزاری آزمون‌ پایانی "چهاردهمین دوره آموزش خط نستعلیق" در رایزنی فرهنگی کشورمان در تونس

۰۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۳ کد : ۲۳۷۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۶۰۴
"چهاردهمین دوره آموزش خط نستعلیق" در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس که از فروردین ماه سال‌جاری آغازشده بود، با برگزاری آزمون در دو سطح مقدماتی و اول، پایان یافت.
برگزاری آزمون‌ پایانی "چهاردهمین دوره آموزش خط نستعلیق"  در رایزنی فرهنگی کشورمان در تونس

چهاردهمین دوره آموزش خط نستعلیق در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس که از فروردین ماه سال‌جاری آغازشده بود، با برگزاری آزمون در دو سطح مقدماتی و اول، پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در تونس با حضور در جلسه آزمون فراگیران از روند برگزاری آزمون بازدید کرد. در این دوره 10 نفر در سطح اول (مقدماتی) و 16 نفر در سطح دوم ثبت نام کرده و مجموعاً در هر سطح از 12 ساعت آموزشی برخوردار شده‌اند.

دوره‌های آموزش خط نستعلیق رایزنی فرهنگی ج ا ایران در تونس که به مناسبت جایگاه و نقش رفیع هنرمند برجسته و مؤثر استاد "میرعماد حسنی" به نام ایشان مزین شده، از سال 1390 با حضور استاد خط تونسی آقای «جیلانی الغربی» که تسلط خوبی به خط نستعلیق دارد، تا به امروز برقرار می‌باشد و فراگیران بسیاری از علاقه‌مندان تونسی در این کلاس‌ها که در شمال آفریقا منحصر به فرد می‌باشد، شرکت کرده‌اند.

آزمون این دوره در دو روز سه‌شنبه و پنج‌شنبه گذشته در دو سطح اول و دوم در محل رایزنی فرهنگی برگزار شد و  در چهارم تیر ماه مراسم اختتامیه دوره همزمان با اختتامیه دوره‌های آموزش زبان فارسی در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی و با حضور علاقه‌مندان و فراگیران منعقد خواهدشد.

 گفتنی است که  در سال‌های اخیر خط نستعلیق و هنر ایرانی مورد استقبال علاقمندان به هنر و فرهنگ ایرانی در تونس واقع شده و باتوجه به اینکه در ایام و رویدادهای فرهنگی مهم تونس مانند نمایشگاه بین المللی کتاب تونس، رایزنی فرهنگی اقدام به دعوت از اساتید خط  نستعلیق و تهذیب ایرانی نموده است، این اقدام تأثیر زیادی در رسانه‌ها و مجامع فرهنگی و هنری تونس داشته است.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی تونس


نظر شما :