به منظور بررسی آخرین وضعیت زبان فارسی؛

شورای راهبردی استرالیا در بنیاد سعدی برگزار شد

۲۶ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۴ کد : ۲۳۶۹ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۶۶۵
به منظور بررسی آخرین وضعیت زبان فارسی در استرالیا، "شورای راهبردی استرالیا" با حضور رایزن فرهنگی سابق در استرالیا، کارشناسان اداره آسیا- اقیانوسیه از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت خارجه...
شورای راهبردی استرالیا در بنیاد سعدی برگزار شد

به منظور بررسی آخرین وضعیت زبان فارسی در استرالیا، "شورای راهبردی استرالیا" با حضور رایزن فرهنگی سابق در استرالیا، کارشناسان اداره آسیا- اقیانوسیه از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت خارجه، رئیس انجمن دوستی ایران- استرالیا و نماینده برگزاری آزمون آموزش و پرورش در استرالیا و مدیران و کارشناسان بنیاد سعدی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، اعضاء حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر در خصوص ویژگی های آموزشی و فرهنگی، کشور استرالیا و نقاط قوت و ضعف در عرصه آموزش زبان فارسی پرداختند.

در این جلسه ضمن اشاره به موانع موجود بر سر راه تأسیس کرسی زبان فارسی در استرالیا، به لزوم تقویت آموزش در بخش غیر رسمی و حمایت از مدارس آخر هفته پرداخته شد. همچنین بر « لزوم یکپارچه سازی و استاندارد سازی آموزش زبان فارسی در سطح مدارس و دانشگاه ها»، « توجه بیشتر به عرصه آموزش مجازی و نیز برنامه ریزی لازم جهت جذب علاقه مندان آزاد به زبان فارسی» علاوه بر آموزش نسل سوم و چهارم ایرانیان مقیم تأکید شد.

همچنین در این جلسه پیشنهاد شد، در جهت تشویق فارسی آموزان، مسابقات و جشنواره‌هایی برگزار و جوایزی به برگزیدگان ممتاز دوره های زبان فارسی اختصاص داده شود.

مصوبه مهم این جلسه، «سنجش جوانب و پیگیری شرایط لازم جهت قرار دادن نمره زبان فارسی در کارنامه دانش آموزان دبیرستان‌ها در استرالیا» بود و مقرر شد بنیاد با همکاری سفارت، رایزن فرهنگی سابق و نماینده آموزش و پرورش در استرالیا این مهم را به سرانجام رسانند.

گفتنی است، این جلسه در راستای جلسات پیشین شورای راهبردی مناطق و کشورها که از پنج سال پیش در بنیاد سعدی در حال برگزاری است، تشکیل شده و هدف آن، تعیین فعالیت‌ها و اقدامات لازم برای گسترش و تقویت جایگاه زبان فارسی در هر کشور با توجه به نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدید های موجود در هر کشور است.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی شورای راهبردی استرالیا


نظر شما :