سفیر ایران در چین: دانشگاه ها حلقه توسعه روابط ایران و چین هستند

۲۶ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۳ کد : ۲۳۶۸ زبان فارسی در جهان بنیاد سعدی در رسانه های دیگر
تعداد بازدید:۶۷۴
رئیس دانشگاه مطالعات بین المللی پکن در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین، خواستار "امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد سعدی" شد.
سفیر ایران در چین: دانشگاه ها حلقه توسعه روابط ایران و چین هستند

رئیس دانشگاه مطالعات بین المللی پکن در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین، خواستار "امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد سعدی" شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از خبرگزای ایرنا، "محمد کشاورز زاده" روز شنبه در جریان بازدید از دانشگاه مطالعات بین المللی پکن و دیدار با رییس و دانشجویان این دانشگاه افزود: ظرفیت های زیادی برای توسعه روابط میان ایران و چین وجود دارد و دانشگاه می تواند در این میان نقش بسزایی داشته باشد.
وی یکی از موارد توسعه روابط دو کشور را همکاری در قالب طرح "کمربند - راه" عنوان کرد و گفت: دیپلماسی مردم به مردم هم به عنوان یکی دیگر از برنامه های چین، از مولفه های مهم در تقویت روابط دانشگاهی دو کشور است.
او تصریح کرد: روابط چین و ایران در آینده در قالب کمربند - جاده بیشتر خواهد شد و نیاز است برای مقابله با تبلیغات منفی کشورهای غربی علیه دو کشور همکاری بیشتری داشته باشیم.
کشاورز زاده اظهار امیدواری کرد توسعه روابط دانشگاهی به زمینه ای برای تقویت سایر حوزه های فرهنگی تبدیل شود.
سفیر ایران در چین در واکنش به اظهارات رییس این دانشگاه که خواستار امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد سعدی شده بود گفت: بحث امضای این تفاهم نامه را پیگیری می کنیم تا سریعتر انجام شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه های ایران مایل به توسعه روابط با چین هستند به تشریح وضعیت دانشگاه های ایران پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی ایران رتبه ۱۶ علمی جهان را دارد.
کشاورز زاده از دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از چندین شعبه داخلی و خارجی و ظرفیت های علمی زیاد به عنوان یکی از دانشگاه های مهم غیر دولتی ایران نام برد که ظرفیت همکاری علمی با دانشگاه های چین را دارد.
سفیر ایران در چین در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت تبادل علمی میان دانشگاه های دو کشور و بورسیه تحصیلی اشاره کرد و اظهار امیدواری نمود تسهیلات لازم برای حضور دانشجویان ایرانی در این دانشگاه فراهم شود.
در دانشگاه مطالعات بین المللی پکن ۱۰ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که ۱۲۰۰ نفر آنها از کشورهای خارجی هستند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی پکن


نظر شما :