از سوی وابسته فرهنگی کشورمان در ترکیه مطرح شد؛

پیشنهاد تأسیس اتاق ایران در دانشگاه فاتح ترکیه

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۶ کد : ۲۳۶۵ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۳۴
به منظور معرفی ادبیات، فرهنگ و هنر ایران زمین وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول در دیدار با رییس دانشگاه فاتح، "تأسیس اتاق ایران" در دانشکده ادبیات این دانشگاه را پیشنهاد کرد.
پیشنهاد تأسیس اتاق ایران در  دانشگاه فاتح ترکیه

به منظور معرفی ادبیات، فرهنگ و هنر ایران زمین"وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول" در دیدار با رییس دانشگاه فاتح،  "تأسیس اتاق ایران" در دانشکده ادبیات این دانشگاه را پیشنهاد کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در استانبول با حضور در دانشگاه فاتح سلطان محمد ترکیه با فاتح آندی، رییس این دانشگاه دیدار و در باره توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که انس منصور آناش، مدیر روابط بین‌الملل این دانشگاه حضور داشت، فاتح آندی در سخنانی، همکاری‌های دو کشور ایران و ترکیه در منطقه را بسیار مهم برشمرد.

وی با بیان اینکه فرصت‌های بسیاری برای گسترش روابط علمی و دانشگاهی میان دو کشور وجود دارد، افزود: همکاری‌های علمی و فرهنگی ایران و ترکیه، بیگانگان را از منطقه ما دور کرده و دو کشور را به یکدیگر نزدیک‌تر خواهد کرد.

مقتدری به فعالیت‌های علمی صورت گرفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران اشاره و آمادگی وابستگی فرهنگی ایران برای کمک به توسعه روابط و همکاری‌ها میان دانشگاه فاتح سلطان محمد و دانشگاه‌های ایران را اعلام کرد.

در ادامه، پیشنهاد تأسیس اتاق ایران در دانشکده ادبیات دانشگاه فاتح سلطان محمد، برگزاری نشست‌های علمی و ادبی درباره معرفی ادبیات ایران و مشارکت دانشگاه فاتح سلطان محمد در برگزاری سومین همایش پیوندهای زبانی و ادبی ایران و ترکیه  از سوی وابسته فرهنگی ایران در ترکیه مطرح شد که مورد استقبال رییس این دانشگاه قرار گرفت.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان


نظر شما :