برگزاری آزمون پایانی دوره‌های آزاد آموزش زبان فارسی در بلاروس

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۲۳۵۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۵۱
آزمون پایانی دوره‌های آموزش زبان فارسی با حضور رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مینسک برگزار شد.
برگزاری آزمون پایانی دوره‌های آزاد آموزش زبان فارسی در بلاروس

 

آزمون پایانی دوره‌های آموزش زبان فارسی با حضور رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مینسک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی، این آزمون در چهار سطح مقدماتی، پیش میانی، میانی و فوق میانی با شرکت 36 نفر از فارسی‌آموزان در محل اتاق ایرا‌ن‌شناسی و آموزش زبان فارسی دانشگاه دولتی تربیت معلم شهر مینسک برگزار شد.

در ابتدای این آزمون، ابوالقاسم مختاریان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مینسک، ضمن تبریک به فارسی‌آموزان به مناسبت پایان این دوره‌ها و تحسین آنها برای تلاش و پیگیری‌های مداوم در یادگیری زبان فارسی و علاقه آنان به فرهنگ ایران اظهار کرد: رایزنی فرهنگی ایران و بنیاد سعدی که متولی برگزاری این دوره‌ها است از تمامی امکانات خود در جهت ارتقای دانش زبان فارسی، ایران‌شناسی و آشنایی بیشتر با فرهنگ و تمدن ایران از طریق برگزاری دوره‌های کوتاه و بلند مدت آموزشی، جلسات و گردهمایی‌های فرهنگی، محفل‌های ادبی، جلسات پخش و نقد فیلم، کارگاه ترجمه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی فرهنگی و هنری نظیر خطاطی و ... استفاده خواهند کرد.

وی همچنین با توصیه به فارسی‌آموزانی که دوره 4 ساله آموزششان پس از این آزمون پایان می‌یابد، گفت : ارتباط صمیمی خود را با زبان و فرهنگ ایرانی قطع نکنید؛ چراکه شما دیگر عضو این خانواده بزرگ فرهنگی بوده و مسلماً حامیان و یاران آینده معرفی فرهنگ ایرانی و گسترش زبان و ادب فارسی خواهید بود.

مختاریان ضمن آرزوی موفقیت فارسی‌آموزان در آزمون خاطرنشان کرد: رایزنی فرهنگی ایران آماده دریافت هرگونه نظر و پیشنهاد از سوی شما در جهت ارتقاء و پیشبرد آموزش فارسی و توسعه فرهنگ غنی ایرانی است.

بنابر اعلام این خبر، رایزنی فرهنگی ایران در نظر دارد تا در صورت تمایل و آمادگی این گروه از فارسی‌آموزان، نسبت به برگزاری دوره فشرده تابستانی نیز اقدام کند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیمینسک


نظر شما :