در رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک صورت گرفت؛

تقدیر از استادان و معلمان زبان فارسی دانشگاه‌ها و مدارس قرقیزستان

۰۴ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۵ کد : ۲۳۴۷ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۷۳
با اهدای لوح تقدیر از سوی رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک از استادان و معلمان زبان فارسی دانشگاه‌ها و مدارس قرقیزستان تقدیر شد.
تقدیر از استادان و معلمان زبان فارسی دانشگاه‌ها و مدارس قرقیزستان

با اهدای لوح تقدیر از سوی رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک از استادان و معلمان زبان فارسی دانشگاه‌ها و مدارس قرقیزستان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیشکک، اول خردادماه میزبان اساتید و معلمان زبان فارسی و نیز مدیران مدارس جمهوری قرقیزستان بود.

در این مراسم علی مجتبی روزبهانی، سفیر و چوپانی، کارشناس سفارت ایران در قرقیزستان و پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی کشورمان در بیشکک، 15 تن از مسئولان و  اساتید زبان فارسی از دانشگاه دولتی علوم انسانی قرقیزستان، دانشگاه روسی ـ قرقیزی اسلاویانی، دانشگاه بین‌الملل قرقیزستان و مدیران مدارس شماره 2، 31 و 28 و مدرسه ایرانیان مقیم بیشکک حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، قاسمی از زحمات و تلاش‌های استادان و معلمان زبان فارسی و مدیران مدارس قرقیزستان در امر آموزش و توسعه زبان فارسی در دانشگاه‌ها و مدارس قرقیزستان و نیز، تعاملات خوب با رایزنی فرهنگی کشورمان تقدیر و تشکر کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان آمادگی این نمایندگی را برای تداوم حمایت‌ها و توسعه تعاملات و همکاری‌ها در حوزه زبان و ادب فارسی اعلام کرد.

قاسمی تجربه خوب هم‌افزایی و مشارکت این گروه‌های آموزشی در برپایی غرفه ایران و برنامه اختصاصی روز ایران در نمایشگاه بین‌المللی راه ابریشم در بیشکک را مورد اشاره قرار داد.

روزبهانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان نیز طی سخنانی، تجربه بسیارخوب و موفقیت‌آمیز حضور ایران در نمایشگاه راه ابریشم را مثال عینی از یک شروع خوب در فعالیت‌های فرهنگی با جلب هم‌افزایی بخش‌های مختلف دانست و از آن به عنوان الگویی از همدلی، همبستگی و هم‌افزایی بین سفارت، رایزنی فرهنگی، ایرانیان مقیم و نهادها و مراکز ذیربط قرقیزی یاد کرد.

وی بنابر تأکید خاص مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم گسترش زبان فارسی، بر تداوم حمایت سفارت و رایزنی فرهنگی ایران از آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌ها و مدارس قرقیزستان تأکید کرد.

الیاس مشرب اف، رییس دانشکده شرقشناسی و روابط بین‌الملل دانشگاه دولتی علوم انسانی قرقیزستان، دانشگر، استاد ایرانی دانشگاه بین‌الملل قرقیزستان، مدیران مدارس شماره 2، 31 و 28 و مدرسه ایرانیان مقیم بیشکک از حضور رایزن فرهنگی ایران در دانشگاه‌ها و مدارس و حمایت از زبان فارسی تشکر کردند.

در پایان این مراسم، لوح تقدیر و هدایایی از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به اساتید و معلمان زبان فارسی و نیر مدیران مدارس یاد شده اهدا شد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیبیشکک


نظر شما :