ملاقات با رئیس دانشگاه سالامانکا وبازدید از اتاق ایران شناسی

۰۴ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴ کد : ۲۳۴۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۷۹
سرپرست رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا با رییس دانشگاه سالامانکا در محل دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.
ملاقات با رئیس دانشگاه سالامانکا وبازدید از اتاق ایران شناسی

سرپرست رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا با رییس دانشگاه سالامانکا در محل دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، حسین محمدی سرپرست رایزنی فرهنگی ج. ا. ایران در اسپانیا با پروفسور" مارتین ویسنته گنزالس " رییس دانشگاه و مع سالامانکا معاون ایشان، در محل دانشگاه در خصوص همکاری های فیمابین گفتگو کرد.

در این ملاقات سرپرست رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در اسپانیا از زحمات رایزن فرهنگی سابق  و همکاری رئیس دانشگاه و همکاران ایشان به منظور افتتاح و راه اندازی" اتاق ایران شناسی" که هم اکنون با عنوان " سمیناردائم مطالعات ایرانی" از آن یاد می شود، تشکر و قدردانی کرد.

 در ادامه پروفسور" ویسنته" رئیس دانشگاه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخ و پیشینه این دانشگاه، از سالن‌ها و فضاهای علمی و دانشگاهی بازدید و توضیحاتی از گذشته تاریخی این دانشگاه شرح داد.

رئیس دانشگاه سالامانکا خواستارحضوربیشتر فعالیت‌های رایزنی فرهنگی در این دانشگاه به ویژه دانشکده زبان‌های خارجی بود و در ادامه گفت: ما در حال حاضر با دانشگاه تهران مبادلات علمی و دانشگاهی داریم و قرار است خانم" حق روستا" در آینده نزدیک برای فرصت مطالعاتی و همکاری‌های دانشگاهی در دانشگاه سالامانکا حضور بهم رسانند، در آینده نزدیک اینجانب به همراه تعدادی از دانشجویان این دانشگاه به ایران سفرخواهیم کرد.

گفتنی است که پروفسور" ویسنته" یک بار به ایران آمده و ازشهرهای ایران و برج میلاد در تهران دیدار کرده و از مهمان نوازی ایرانیان بسیار تشکر کرد.

در ادامه این دیدار، ایشان با بیان توضیحاتی در خصوص فعالیت های دانشکده زبان های خارجی دانشگاه مذکورگفت: دردانشکده زبان های بین المللی هم اکنون در 26 رشته زبان های خارجی تدریس می شود و در آینده نزدیک، تدریس زبان مغولی نیز به آن اضافه خواهد شد و تلاش دارند فعالیت های دانشگاهی را گسترش دهند.

سرپرست رایزنی فرهنگی  ضمن بازدید از" اتاق ایران شناسی " با" خانم بارانی "مدرس زبان فارسی دانشکده زبانهای خارجی این دانشگاه گفتگو کرد و خانم بارانی در خصوص فعالیت های زبان فارسی و پخش فیلم های سینمایی توضیحاتی داد.

گفتنی است، با ابتکار مدرس زبان فارسی این دانشگاه،کلاس تدریس"اندیشه فرهنگ ایرانی" راه اندازی شده است که نیاز به تقویت و حمایت بیشتری دارد.

در ادامه خانم بارانی، تقاضای حمایت بیشتر و در خواست فیلم برای نمایش در سالن نمایش این دانشگاه را داشت و گفت: ترجیحا فیلم هایی به زبان فارسی  و با زیر نویس اسپانیایی ارسال کنید تا در زمینه آموزش زبان فارسی برای دانشجویان به نوعی کمک درسی باشد، مقررشد از سوی رایزنی فرهنگی تعدادی فیلم طبق فهرست اعلام شده ازسوی اداره کل همکاری‌های فرهنگی امور ایرانیان خارج از کشور انتخاب و ارسال شود.

بنابراین گزارش، در دانشگاه سالامانکا تعداد دانشجویان فارسی آموز  25 نفرمی‌باشد، که 6 نفر از آنان در سطح 4 مشغول به یادگیری زبان فارسی می‌باشند.

در پایان تعدادی از کتب تکراری موجود، درکتابخانه  رایزنی فرهنگی به ایشان به منظور بهره برداری دراتاق ایران شناسی تقدیم شد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی اسپانیا


نظر شما :