اشتیاق روز افزون فراگیری زبان فارسی در ارمنستان

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۴ کد : ۲۳۳۷ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۸۱
همزمان با ماه ضیافت الهی دانش آموزان فارسی آموز مدرسه آیگستان استان آرارات ارمنستان به همراه مدیر و معلمین این مرکز آموزشی میهمان سفیر ایران در ایروان بودند.
اشتیاق روز افزون فراگیری زبان فارسی در ارمنستان

همزمان با ماه ضیافت الهی دانش آموزان فارسی آموز مدرسه آیگستان استان آرارات ارمنستان به همراه مدیر و معلمین این مرکز آموزشی  میهمان سفیر ایران در ایروان بودند. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این دیدار مدیر مدرسه آیگستان با تشکر از مساعدت‌ها و کمک‌های سفارت کشورمان در راه اندازی کلاس زبان فارسی در این مدرسه، آموزش زبان فارسی را باعث آشنایی دانش آموزان با فرهنگ، تمدن و تاریخ کهن ایران توصیف نموده و افزود تلاش می کنیم با نظارت و تشویق بیشتر دانش آموزان و استفاده از معلمین باتجربه در یادگیری فراگیران نقش فعالی داشته باشیم.

ژرژیک آبراهامیان مدیر مرکز آموزشی و فرهنگی کاسکاد و معلم این مدرسه نیز با اشاره به راه اندازی این کلاس در استان آرارات از استقبال و اشتیاق والدین و فرزندان آنان برای یادگیری زبان فارسی  خبر داده و افزود هم اکنون بیش از 30 دانش آموز در این مدرسه به یادگیری زبان فارسی مشغول هستند، که با توجه به محدویت امکانات، قادر به پاسخگویی تعداد زیادی از مشتاقان به فراگیری زبان فارسی، نمی باشیم.

در ادامه این دیدار و نشست صمیمی سجادی، سفیر  کشورمان در ایروان ضمن تشکر از تلاش‌های استاندار آرارات و مدیر مدرسه آیگستان تاکید کرد، زبان  آموزی در ابتدا باعث آشنایی فراگیران با فرهنگ، تمدن و تاریخ غنی ایران خواهد شد و در نهایت منجر به نزدیکی دو ملت و گسترش روابط بین دو کشور در آینده نزدیک می‌شود.

سفیر کشورمان در ایروان افزود، ترویج آموزش زبان فارسی در ارمنستان منجر به توسعه گردشگری، افزایش همکاری های علمی و دانشگاهی، گسترش تجارت و ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی و ترویج فرهنگ ایرانی در ارمنستان شده و از معلمین و مدیران مراکز آموزش زبان فارسی خواست با استفاده از روش‌های نوین یادگیری نظیر نمایش فیلم، پخش موسیقی، بازی‌های کامپیوتری و بازی‌های کودکانه منجر به علاقه بیشتر فراگیران به یادگیری شوند.

سجادی  در پایان این دیدار پیوند‌های تاریخی و تمدنی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان را ناگسستنی و پایدار توصیف کرد و افزود ایران و ارمنستان همواره طی قرن‌های گذشته در کنار یکدیگر بوده و در مراحل مختلف و برهه‌های حساس همیشه از همدیگر حمایت و پشتیبانی کرده‌اند.

دانش آموزان و فراگیران زبان فارسی در این ملاقات دوستانه میزان  آموخته‌های خود از زبان فارسی را ارائه  و در پایان این دیدار جوایزی از سفیر  کشورمان دریافت کردند.

کلاس آموزش زبان فارسی در مدرسه آیگستان استان آرارات حدود سه ماه گذشته با حضور سفیر کشورمان در ایروان و استاندار آرارات در این مدرسه افتتاح شد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی ارمنستان


نظر شما :