آزمون «داتفا» برای مدرسان زبان فارسی به غیر فارسی زبانان برگزار شد

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۲ کد : ۲۲۹۶ اخبار تصویری اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۸۸۴
صبح امروز، جمعه، آزمون داتفا برای سنجش مهارت و دانش تدریس مدرسان زبان فارسی به غیر فارسی زبانان با حضور ۵۵ داوطلب برگزار شد.
آزمون «داتفا» برای مدرسان زبان فارسی به غیر فارسی زبانان برگزار شد

صبح امروز، جمعه، آزمون داتفا برای سنجش مهارت و دانش تدریس مدرسان زبان فارسی به غیر فارسی زبانان با حضور 55 داوطلب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی در حاشیه برگزاری این آزمون گفت: پس از برگزاری دوره های متوالی تربیت مدرس در سالهای95، 96 و 97 و تربیت بیش از 300 مدرس آموزش زبان فارسی، اولین آزمون « داتفا» برای سنجش مهارت و دانش تدریس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان برگرفته از آزمون های جهانی مشابه، در ایران برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: دوره های تربیت مدرس برگزار شده در بنیاد سعدی، شامل 5 پودمان 20 ساعته بوده است و معلمانی از داخل و خارج از ایران در این دوره ها شرکت کرده اند.

وی گفت: در این کلاس ها روشهای نوین آموزش خواندن، نوشتن، دستور زبان فارسی، صحبت کردن و اداره کلاس و آزمون سازی آموزش داده شده است.

معاون آموزش و پژوهش بنیادسعدی اعلام کرد: نتایج این آزمون به زودی اعلام خواهد شد و افرادی که موفق به کسب نمره قبولی شده باشند، کارت بین المللی صلاحیت تدریس زبان فارسی درجه 3 را دریافت خواهند کرد.

 بنابر این گزارش، آزمون راس ساعت 9 صبح امروز ششم اردیبهشت ماه 1398 به مدت یک ساعت و 20 دقیقه با رعایت موازین قانونی آزمون، در محل بنیاد سعدی برگزار شد و  برخی روسای مراکز آزفای دانشگاهها و مسولان بنیاد سعدی از روند اجرای آزمون بازدید کردند.

پایان خبر

 


نظر شما :