آغاز دوره بهاره آموزش زبان فارسی در دمشق

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۲۸۴ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۱۲
دوره بهاره آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در سوریه با شرکت ۱۰۹ فارسی‌آموز در مراحل نوآموز، مقدماتی، پیش‌میانی، میانی، فوق‌میانی، ماهر (۱) و ماهر (۲) آغاز شد.
آغاز دوره بهاره آموزش زبان فارسی در دمشق

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این دوره آموزش زبان فارسی روز سه‌شنبه 20 فروردین‌ماه طی مراسم ویژه‌ای در مرکز مطالعات ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی کشورمان شروع به کار کرد.

در این مراسم ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی کشورمان در سوریه با بیان سخنانی گفت: بسیاری از منابع علمی و فرهنگی تمدن اسلامی توسط دانشمندان ایرانی و به زبان فارسی نگارش شده‌اند. همچنین پس از پیروزی انقلاب اسلامی و رشد علمی ایران هم، منابع علمی متعددی به فارسی نوشته شده و می‌شود که برای دسترسی به آنها، آموختن زبان فارسی یک نیاز محسوب می‌شود.

وی افزود: زبان فارسی در دنیا به زبان شعر و ادب و عرفان شناخته می‌شود و دیوان‌های بزرگ‌ترین شعرای ایران و آثار دانشمندان ایرانی در علوم انسانی، به زبان فارسی هستند که کلید باز شدن این گنجینه، زبان فارسی است.

سپس غزالی‌پور، استاد زبان و ادبیات فارسی (اعزامی از ایران) و فراس حلباوی، مدرس زبان فارسی رایزنی فرهنگی کشورمان سخنانی در مورد ویژگی‌های زبان فارسی و تاریخچه و گستره آموزش زبان فارسی در سوریه بیان کردند.

در پایان گواهینامه فارغ‌التحصیلی تعدادی از فارسی‌آموزان دوره قبلی رایزنی فرهنگی کشورمان اعطا شد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی دمشق


نظر شما :