فارسی آموزان بلگرادی با اشعار بهاری سعدی ومولانا به استقبال نوروز رفتند

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۷ کد : ۲۲۵۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۹۰۱
برنامه نوروزی فارسی آموزان بلگراد با عنوان «بهار پیش روی ماست» و مراسم اعطای گواهینامه های دوره های آموزشی زبان فارسی، به همت نمایندگی بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی کشورمان در صربستان، در دانشگاه مگاترند بلگراد برگزار شد.
فارسی آموزان بلگرادی با اشعار بهاری سعدی ومولانا به استقبال نوروز رفتند

برنامه نوروزی فارسی آموزان بلگراد با عنوان «بهار پیش روی ماست» و مراسم اعطای گواهینامه های دوره های آموزشی زبان فارسی، به همت نمایندگی بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی کشورمان در صربستان، در دانشگاه مگاترند بلگراد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مراسم که با حضور دکتر رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، مهدی شیرازی رایزن فرهنگی، پرفسور اسلوبودان پایوویچ، معاون همکاریهای بین الملل دانشگاه مگاترند، دکتر سعید صفری، استاد اعزامی بنیاد سعدی در دانشگاه بلگراد و جمعی از دانشجویان و فارسی آموزان  تشکیل شد، آیین استقبال از بهار و سال نو در ایران معرفی  شد و تنی چند از دانشجویان اشعار بهاریه قرائت کردند.

معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی با ابراز خرسندی از علاقمندی دانشجویان به یادگیری زبان فارسی و با اشاره به برخی از آیین های گرامیداشت بهار و نوروز در ایران اظهار داشت: بخش مهمی از جریان پیوسته و پویای یادگیری زبان خارجی از جمله فارسی، آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم و آیین هاست. نوروز از جمله کهن ترین و مهمترین آیین هایی است که به عنوان جشنی ملی و باستانی در ایران و کشورهای حوزه تمدنی ایران گرامی داشته می شود و خوشحالیم که شما هم با یادگیری زبان فارسی و آشنایی با فرهنگ و تمدن ایران، در این جشن سهیم هستید.

وی با اشاره جایگاه زبان فارسی به عنوان یکی از زبانهای کلاسیک جهان، بر یادگیری علمی و هدفمند زبان فارسی تاکید کرد و گفت: بنیاد سعدی با به کارگیری متخصصان دارای علم آموزش زبان، با تهیه و تدوین محتوای آموزشی جدید و مبتنی بر شیوه های به روز آموزش زبان، راه یادگیری فارسی را هموارتر کرده است.

دکتر پایوویچ، معاون همکاریهای بین المللی دانشگاه مگاترند نیز با تشکر از رایزنی فرهنگی کشورمان برای تشکیل دوره های آموزش آزاد زبان فارسی در این دانشگاه، به اهمیت آشنایی فرهنگ ها و به ویژه آشنایی نسل جدید با تاریخ، فرهنگ و آیین های شرقی اشاره کرد و اظهار داشت: ایران از جمله کشورهای بزرگ و تاریخی است و آشنایی دانشجویان ما با این کشور از طریق یادگیری زبان فارسی صورت می گیرد و برگزاری دوره ها برای ما و دانشجویان ارزش مضاعفی دارند.

در این مراسم همچنین، مهدی شیرازی رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان به تشریح برنامه های فرهنگی و آموزشی مرتبط با آموزش زبان فارسی پرداخت و از همکاریهای دانشگاه مگاترند به عنوان بزرگترین دانشگاه خصوصی صربستان در اجرای دوره های آموزش آزاد زبان فارسی، فعالیت های فرهنگی از جمله نمایش فیلم، موسیقی و رویدادهای فرهنگی قدردانی کرد.

در بخش دیگری از این برنامه، چهار تن از فارسی آموزان اشعار بهاریه از سعدی و مولانا و قطعات ادبی را که خود سروده بودند قرائت کردند.

دکتر سعید صفری، استاد زبان فارسی نیز با اشاره به علاقمندی فارسی آموزان برای آشنایی با فرهنگ و آیین های ایرانی، اهمیت نوروز و  موضوع بهار در آثار شاعران بزرگ ایرانی را با ذکر نمونه هایی تشریح کرد.

در پایان این برنامه، گواهی نامه های پایان دوره آموزش آزاد فارسی آموزان به فارسی آموزان اعطا شد و از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی بلگراد


نظر شما :