امتحانات پایان‌ترم زبان فارسی در یونان برگزار شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۰ کد : ۲۲۳۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۷۰۰
با پایان یافتن ترم اول تحصیلی در دانشگاه‌های پانتؤن آتن و ارسطو در یونان و پایان ترم تحصیلی فارسی‌آموزان کلاس‌های رایزنی فرهنگی ایران، آزمون پایان ترم کتبی و شفاهی برگزار شد.
امتحانات پایان‌ترم زبان فارسی در یونان برگزار شد

با پایان یافتن ترم اول تحصیلی در دانشگاه‌های پانتؤن آتن و ارسطو در شهر تسالونیکی یونان و همچنین پایان ترم تحصیلی فارسی‌آموزان کلاس‌های رایزنی فرهنگی ایران، آزمون پایان ترم کتبی و شفاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تعداد فارسی‌آموزان در رایزنی فرهنگی ایران در یونان 128 نفر است که در 7 کلاس مختلف و جداگانه با توجه به سطح‌بندی کلاس‌ها مشغول تحصیل هستند.

گفتنی است؛ آمار علاقمندان به فراگیری زبان و ادبیات فارسی در یونان، به دلیل حضور فعال و گسترده رایزنی فرهنگی ایران در فضای مجازی، به طور چشمگیری افزایش یافته است. علاقمندان به فرهنگ و تاریخ و هنر ایران از قشرهای مختلف از جمله دانشجو، آموزگار، کارمند، هنرمند و ... در این دوره‌ها ثبت‌نام و با پشتکار و علاقه و حضور فعال، در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده‌اند.

مواد آموزشی و سطح‌بندی کلاس‌ها و منابع درسی بر اساس استانداردها و منابع اعلام شده از سوی بنیاد سعدی است و این کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی که به همت رایزنی فرهنگی ایران راه‌اندازی شده‌اند، توسط بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پشتیبانی و حمایت می‌شوند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیادسعدی یونان


نظر شما :