با عنوان «فرهنگ دماوند» انجام گرفت؛

انتشار فرهنگ اصطلاحات، کنایات و عبارات رایج فارسی به ترکی استانبولی

۰۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۷ کد : ۲۲۳۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۳۱
فرهنگ اصطلاحات، کنایات و عبارات رایج فارسی به زبان ترکی استانبولی با عنوان «فرهنگ دماوند» از سوی انتشارات «دماوند» ترکیه منتشر شد.
انتشار فرهنگ اصطلاحات، کنایات و عبارات رایج فارسی به ترکی استانبولی

فرهنگ اصطلاحات، کنایات و عبارات رایج فارسی به زبان ترکی استانبولی با عنوان «فرهنگ دماوند» از سوی انتشارات «دماوند» ترکیه  منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این فرهنگ که عنوان آن از سوی ناشر «فرهنگ دماوند» نامگذاری شده است، به همت علی گوزل‌یوز، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول و محمدحسن حسن‌زاده‌نیری، استاد اعزامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان به کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول، تهیه و در اختیار جامعه علمی و ادبی ترکیه و به خصوص مترجمان زبان فارسی قرار گرفته است.

پدیدآوردگان این فرهنگ در مقدمه آن دلیل نیاز به چنین فرهنگی را رفع مشکلات فراگیران و دانشجویان زبان فارسی و به ویژه مترجمان زبان فارسی در یافتن معادل‌های صحیح در زبان ترکی استانبولی برای اصطلاحات و کنایات زبان فارسی به ویژه در ترجمه رمان‌ها و داستان‌های فارسی عنوان کرده‌اند.

در این فرهنگ که آماده‌سازی آن حدود چهار سال به طول انجامیده است، معادل‌های 4 هزار اصطلاح، کنایه و عبارت رایج در زبان فارسی به زبا ن ترکی استانبولی آورده شده است. 

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیترکی استانبولی


نظر شما :