تفاهم نامه همکاری بنیاد سعدی و انجمن خانه فرهنگ ایرانیان در سوئیس امضاء شد

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۹:۰۴ کد : ۲۲۱۷ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۳۷۳
تفاهم نامه همکاری میان بنیاد سعدی و انجمن خانه فرهنگ ایرانیان در لوگانو – سوئیس با هدف گسترش و تعمیق همکاری‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در جهت آموزش و گسترش زبان فارسی به امضا رسید.
تفاهم نامه همکاری بنیاد سعدی و انجمن خانه فرهنگ ایرانیان در سوئیس امضاء شد

تفاهم نامه همکاری میان بنیاد سعدی و انجمن خانه فرهنگ ایرانیان در لوگانو سوئیس با هدف گسترش و تعمیق همکاری‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در جهت آموزش و گسترش زبان فارسی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی،  در نشستی که با حضور مدیر انجمن خانه فرهنگ ایرانیان در لوگانو سوئیس و معاون امور بین الملل بنیاد سعدی و رئیس اداره اروپا بنیاد سعدی در محل بنیاد سعدی برگزار شد، تفاهم نامه به امضاء طرفین رسید.

در این نشست ابتدا دکتر حسینی، ضمن اشاره به جایگاه کشور سوئیس در منطقه اروپای غربی، به اهمیت وجود نمایندگی برای بنیاد سعدی در این کشور اشاره کرده و در ادامه به معرفی فعالیت های انجمن خانه فرهنگ ایرانیان در لوگانو و ظرفیت های همکاری های متقابل آموزشی در حوزه زبان فارسی پرداخت.

فرهاد پالیزدار، معاون امور بین الملل بنیاد سعدی نیز با اشاره به پیشنهاد ثبت بین المللی بنیاد سعدی درسوئیس از سوی معاونان بنیاد سعدی، «تولید و تهیه منابع آموزشی زبان فارسی مختص مخاطبان مختلف»،« برگزاری دوره های دانش افزایی کوتاه مدت و بلند مدت برای دو گروه دانشجویان و استادهای زبان فارسی »و« اعزام استادهای زبان فارسی از سوی بنیاد سعدی به مراکز آموزش عالی کشورها» مهمترین فعالیت های بنیاد سعدی برشمرد.

زهرا سالمی، رییس اداره اروپای بنیاد سعدی نیز گزارشی از وضعیت زبان فارسی در اروپا ارائه کرد و تفاهم بنیاد سعدی و انجمن خانه فرهنگ ایرانیان در سوئیس را فرصت مغتنمی برای فعالیت های گسترده تر زبان فارسی در این قاره دانست.

به گزارش بنیاد سعدی و بر اساس این تفاهم نامه، مقرر شد انجمن خانه فرهنگ ایرانیان لوگانو در سوئیس دوره­ های آموزش زبان فارسی را بر اساس استاندارد چارچوب مرجع بنیاد راه­اندازی و برگزار کند. همچنین بنیاد دوره­ های تربیت مدرس را برای مدرسان این انجمن و نیز کارگاه های آموزشی کوتاه مدت را در محل برگزار خواهد کرد.

پایان خبر

 

 

 

کلید واژه ها: سوئیس


نظر شما :