شب شعر اساتید و دانشجویان زبان فارسی در آستانه به مناسبت دهه فجر

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۶ کد : ۲۲۱۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۶۷۰
دانشجویان و اساتید زبان فارسی در آستانه (قزاقستان) به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان درمراسم شب شعری شرکت کردند.
شب شعر اساتید و دانشجویان زبان فارسی در آستانه به مناسبت دهه فجر

 دانشجویان و اساتید زبان فارسی در آستانه (قزاقستان) به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان در مراسم شب شعری شرکت کردند.                                                                    به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم شب شعر با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان زبان فارسی در آستانه پایتخت جمهوری قزاقستان برگزار شد.

در این مراسم مجید صابر سفر کشورمان طی سخنانی ضمن تبریک به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این رویداد بزرگ را پیروزی اراده مردم بر خودکامگی پادشاهان معرفی نمود و اظهار داشت: انقلاب اسلامی باعث شد تا 2500 سال شاهنشاهی در ایران سقوط کرده و حکومت مبتنی بر مردم سالاری و جمهوری اسلامی در ایران شکل بگیرد. وی خطاب به دانشجویان قزاقی گفت: شما که 70 سال در دوران کمونیستی زندگی کرده اید، به خوبی می دانید که خودکامگی و استبداد هرگز دوام نخواهد داشت و مردم ایران چهل سال قبل به حکومتی خودکامه در ایران پایان دادند.

وی ضمن ابراز خرسندی از علاقمندی دانشجویان قزاقی به زبان فارسی، اشعاری از منطق الطیر عطار نیشابوری را که ترجمه ای از اشعار خواجه احمد یسوی شخصیت مشهور تاریخی قزاقستان است را قرائت نمود و آن را نشانه ای از وجود دوستی دیرینه و شناخت متقابل دو ملت از یکدیگر در طول تاریخ دانست.

سفیر کشورمان تأکید نمود دانشجویان زبان فارسی می توانند نقش موثری در آینده روابط دو کشور به ویژه در بخش های علمی و دانشگاهی داشته باشند. وی ابراز امیدواری کرد که شرایطی فراهم شود تا دانشجویان زبان فارسی بتوانند همکاری های علمی نزدیک تری با دانشجویان ایرانی داشته باشند.

مسئولین حاضر در مراسم، استادان، ایرانشناسان و دانشگاهیان، سخنرانان بعدی این مراسم بودند.

در ادامه این برنامه برخی از دانشجویان به اجرای برنامه‌های هنری مانند دکلمه، شعر خوانی، اجرای سرود و نمایشنامه پرداختند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی قزاقستان


نظر شما :