گسترش آموزش زبان فارسی در دانشگاه منوبه

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۲ کد : ۲۲۰۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۳۳
سرپرست نمایندگی فرهنگی ایران در تونس بر عزم جدی برای گسترش و تقویت آموزش زبان فارسی در دانشگاه منوبه تأکید کرد.
گسترش آموزش زبان فارسی در دانشگاه منوبه

سرپرست نمایندگی فرهنگی ایران در تونس بر عزم جدی برای گسترش و تقویت آموزش زبان فارسی در دانشگاه منوبه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی بیکی، سرپرست نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس با عبدالناصر الجعبی، معاون اجرایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه منوبه دیدار و در باره برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی گفت‌وگو کرد.

بیکی در سخنانی، با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در سطوح مختلف در دانشگاه‌های تونس اشاره کرد و گفت: رایزنی فرهنگی ایران همچون گذشته علاقمند به برگزاری این کلاس‌های آموزشی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه منوبه است.

وی همچنین، به وجود اتاق ایران در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: رایزنی فرهنگی ایران در تونس آمادگی دارد با توجه به علاقه دانشجویان تونسی، دوره‌های آموزشی زبان فارسی و کارگاه‌های آموزشی خط نستعلیق در اتاق ایران در دانشکده برگزار کند.

الجعبی در ادامه، آمادگی این دانشکده را در زمینه توسعه روابط فرهنگی و علمی با ایران اعلام کرد و گفت: همایشی با حضور اساتیدی از جمهوری اسلامی ایران با موضوع همکاری‌های علمی بین دانشگاه منوبه و دانشگاه‌های ایران طی سال گذشته در تونس برگزار شد و طبق توافقات بعمل آمده، امیدوارم این همایش در ایران نیز برگزار شود.

درحاشیه این دیدار، از اتاق ایران و کتابخانه ملاصدرای شیرازی دانشگاه منوبه و محل برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی این دانشکده بازدید بعمل آمد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیتونس


نظر شما :