آزمون پایان‌ترم زبان فارسی در دانشگاه بلگراد صربستان برگزار شد

۰۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۷ کد : ۲۲۰۱ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۴۳۴
دانشگاه بلگراد صربستان، آزمون پایان‌ترم زبان فارسی را با حضور دانشجویان این دانشگاه و رایزن فرهنگی ایران در این کشور، برگزار کرد.
آزمون پایان‌ترم زبان فارسی در دانشگاه بلگراد صربستان برگزار شد

دانشگاه بلگراد صربستان، آزمون پایان‌ترم زبان فارسی را با حضور دانشجویان این دانشگاه و رایزن فرهنگی ایران در این کشور،برگزار کرد.                          به گزارش روابط عمومی بنیادسعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی شیرازی، رایزن فرهنگی ایران در صربستان، با حضور در جلسات برگزاری آزمون پایان‌ترم زبان فارسی در دانشگاه بلگراد، از روند برگزاری این آزمون بازدید کرد و در جریان فعالیت‌های آموزشی زبان فارسی در این دانشگاه قرار گرفت.

شیرازی در حاشیه برگزاری این آزمون، با ابراز خرسندی از تعداد بسیار زیاد دانشجویانی که درس زبان فارسی را به عنوان زبان دوم انتخاب خود کرده‌اند، اظهار کرد: خوشحالیم که هر ساله شاهد افزایش قابل توجه تعداد دانشجویان زبان فارسی در دانشگاه بلگراد هستیم که بی‌تردید سرمایه‌ای عظیم و ارزشمند برای اعتلای نام ایران اسلامی و گسترش زبان و ادبیات فارسی است.

وی با حضور در سالن‌های مختلفی که آزمون‌های زبان فارسی به طور هماهنگ برگزار می‌شد، با تعدادی از دانشجویان گفت‌وگو کرد و از دلایل علاقمندی آنها برای یادگیری زبان فارسی، وضعیت آموزشی و نیز آزمون پایان ترم سؤال کرد.

همچنین در جریان این بازید سعید صفری، مدرس زبان فارسی در دانشگاه بلگراد و استاد اعزامی از بنیاد سعدی، توضیحاتی درباره برگزاری آزمون و فعالیت های آموزشی ارایه داد و طی آن گفت: در سال جاری و در مجموع تعداد 364 دانشجوی از رشته‌های مختلف، درس زبان فارسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کردند که رکوردی جدید در جذب دانشجو برای درس زبان فارسی محسوب می‌شود.

وی افزود: در دانشگاه بلگراد 34 زبان مختلف تدریس می‌شود و دانشجویان به اختیار خود می‌توانند هر یک از این زبان‌ها را به عنوان زبان دوم انتخاب کنند.

صفری در ادامه وی با اشاره به جایگاه قابل اعتنای زبان فارسی در این دانشگاه، علاقمندی تعداد زیاد دانشجویان به درس زبان فارسی و نیز حمایت مسئولین دانشکده از برنامه‌های ارتقاس سطح آموزش را عامل مهمی برای تثبیت درس زبان فارسی در این دانشگاه دانست و ابزار امیدواری کرد که با استمرار تلاش‌های صورت گرفته و حمایت رایزنی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی، برنامه‌های توسعه زبان فارسی ادامه یابد.

رایزن فرهنگی کشورمان در پایان این بازدید با حضور در محل جدیدالتأسیس اتاق ایران در دانشگاه بلگراد، آخرین وضعیت تجهیز این مکان را بررسی کرد و با ابراز رضایت از فعالیت‌های صورت گرفته اظهار کرد: تشکیل این مرکز از جمله نیازهای اساسی و مهم ما برای توسعه آموزش زبان فارسی در این دانشگاه است و با توجه به ظرفیت بسیار بالای موجود، تأسیس این مرکز گامی مهم در تثبیت جایگاه زبان فارسی و گسترش برنامه‌های راهبردی در حوزه زبان و فرهنگ ایران است.

شایان ذکر است؛ پس از تلاش‌های یک‌ساله برای بازسازی و تجهیز مرکز مطالعات زبان فارسی در دانشگاه بلگراد، این مکان به زودی به طور رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیصربستاندانشگاه بلگراد


نظر شما :