برگزاری آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی در گرجستان

۳۰ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۳ کد : ۲۱۹۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۰۲
همزمان با کشورهای ایران، بنگلادش، عراق و لبنان، اولین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی «سامفا» در گرجستان برگزار شد.
برگزاری آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی در گرجستان

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با همکاری رایزنی فرهنگی ایران، اولین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی «سامفا» روز جمعه ۲۸ دی‌ماه همزمان با کشورهای ایران، بنگلادش، عراق و لبنان، در کشور گرجستان برگزار شد.

این آزمون در محل ساختمان رایزنی فرهنگی کشورمان و با حضور 18 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد رشته‌های زبان فارسی و ایران‌شناسی، با رعایت مفاد دستورالعمل ارسالی از سوی سازمان سنجش کشور برگزار شد و طی آن شرکت‌کنندگان از نظر گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن، در بحش دانشگاهی مورد سنجش قرار گرفتند.

آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی «سامفا» پیرو هماهنگی قبلی با سازمان سنجش کشور، وزارت علوم تحقیقات و فناوری اطلاعات و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش، برای اولین با هماهنگی و همکاری دانشگاه‌های دارای کرسی ایران‌شناسی گرجستان برگزار شد.

از نتایج این آزمون برای معرفی دانشجویان گرجی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایران، دریافت روادید کار، دریافت اقامت و تأسیس دفتر بازرگانی در ایران و اشتغال به کار در شرکت‌های ایرانی در گرجستان، اعزام دانشجویان برای شرکت در دوره‌های دانش افزایی در ایران و اعطای کمک‌هزینه تخصیلی آزمون استفاده خواهد شد.

این آزمون با همکاری مدیر و معاون مجتمع آموزشی فردوسی (مدرسه سفارت ایران در گرجستان)، رایزن فرهنگی ایران، نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران، نماینده اعزامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رییس کرسی ایران‌شناسی دانشگاه‌های دولتی تفلیس و ایلیا برگزار شد.

پایان خبر 


نظر شما :