همه علاقمندان یادگیری زبان فارسی می توانند در مدرسه زمستانی دانش افزایی بنیاد سعدی شرکت کنند

۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۵ کد : ۲۱۴۸ اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۸۸۷
کارشناس پژوهش بنیاد سعدی از ثبت نام فارسی آموزانی از ۱۷ کشور جهان از جمله ایتالیا، آلمان، فرانسه،هلند،ژاپن، پاکستان، هند، آلبانی، آرژانتین و قرقیزستان در «نخستین مدرسه زمستانی بنیاد سعدی » خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام تا ۲۰ آذر مقارن با ۲۱ دسامبر ۲۰۱۸ ...
همه علاقمندان یادگیری زبان فارسی می توانند در مدرسه زمستانی دانش افزایی بنیاد سعدی شرکت کنند

کارشناس پژوهش بنیاد سعدی از ثبت نام فارسی آموزان 17 کشور جهان از جمله ایتالیا، آلمان، فرانسه، هلند، ژاپن، پاکستان، هند، آلبانی، آرژانتین و قرقیزستان در «نخستین مدرسه زمستانی بنیاد سعدی » خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام تا 20 آذر مقارن با 21 دسامبر 2018 است و علاقمندان می توانند از طریق سامانه sflc.ir ثبت نام کنند.

به گزارش روابط عمومی بنیادسعدی، امیرحسین مجیری جمعه شب(16 آذرماه) با حضور در برنامه « باهمستان» شبکه جهانی جام جم به تشریح فعالیت های بنیاد سعدی و دوره های دانش افزایی زبان فارسی پرداخت.

وی درباره « نخستین دوره مدرسه زمستانی دانش افزایی» گفت: مدرسه زمستانی و تابستانی به معنی دوره‌هایی است که در زمان استراحت دانشجویان (در تعطیلات بین دو نیم‌سال تحصیلی آنان) برگزار می‌شود و در آن یک موضوع یا مجموع درس، که دانشجو در طول دوره‌ی درسی نمی‌تواند به آن بپردازد، بررسی می‌شود. این نوع از دوره‌ها فشرده هستند و برگزاری آنها در بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی مرسوم است.

وی با بیان اینکه بنیاد سعدی با همین هدف، نخستین مدرسه زمستانی زبان و ادبیات فارسی را در زمستان 1397 برگزار می‌کند، تصریح کرد: تفاوت این دوره با دوره‌های قبلی بنیاد سعدی در این است که برای ثبت نام در آن، هیچ محدودیتی به جز «علاقمندی به زبان فارسی» وجود ندارد. یعنی هرکسی با هر سن، سطح تحصیلات، رشته تحصیلی و از هر کشوری می‌تواند در این دوره ثبت نام کند.

وی درباره « استاندارد مرجع زبان فارسی بنیاد سعدی » نیز اظهار کرد: این استاندارد هفت سطحی، نشان می‌دهد که فارسی آموز، به چه میزان فارسی را بلد است و از سطح نوآموز تا سطح فوق پیشرفته را شامل می‌شود. طبق این استاندارد به جز سطح نوآموز که نیاز به 60 تا 80 ساعت آموزش دارد، سایر سطوح نیاز به 120 ساعت آموزش دارند.

این کارشناس تحلیل گر داده ها در بنیاد سعدی خاطر نشان کرد: طبق بررسی‌های انجام‌شده بر روی آزمون تعیین سطح و آزمون پایانی دوره‌های بلندمدت (یک ماهه) قبلی بنیاد، افراد پس از پایان این دوره‌ها به طور میانگین یک سطح بالاتر رفته و دانش زبانی آنها افزوده می شود. این درحالی است که برنامه درسی این دوره‌ها شامل 80 ساعت آموزش است.

وی افزود: این یعنی رشد دانش زبانی فارسی‌آموزان در دوره‌های بلندمدت بنیاد سعدی (از جمله مدرسه زمستانی) 1.5 برابر آموزش عادی است و این امر به دلیل این است که در مدت دوره، افراد ضمن حضور در ایران، با ایرانیان و در نتیجه با زبان فارسی بیشتر همراه هستند.

مجیری ادامه داد: طبق بررسی اطلاعات فارسی‌آموزانی که در 5 سال اخیر در دوره های دانش افزایی شرکت کرده اند، میانگین سنی مخاطبان دوره‌ها 35 سال است و افراد از حدود 65 کشور جهان در دوره‌ها شرکت کرده‌اند. اهالی هند، روسیه و ترکیه بالاترین تعداد مخاطبان دوره‌ها را تشکیل می‌دهند.

وی به هشتادوششمین دوره دانش افزایی زبان فارسی که تحت عنوان « نخستین مدرسه زمستانی دانش افزایی زبان فارسی» نام گرفته است اشاره کرد و گفت: در مدرسه زمستانی 1397 بنیاد سعدی، افراد 60 ساعت آموزش چهار مهارتی (مهارت‌های صحبت کردن، نوشتن، شنیدن و خواندن) و 20 ساعت آموزش مهارت‌های تولیدی به طور خاص (صحبت کردن و نوشتن) می‌بینند. علاوه بر این هشت روز دوره، پس از کلاس‌ها فوق برنامه‌های تفریحی و گردشگری برگزار می‌شود. در پایان دوره نیز 3 تا 4 روز به یکی از شهرهای تاریخی ایران سفر می‌شود.

وی در پایان گفت: همان طور که گفته شد مخاطبان بنیاد سعدی در این دوره عموم علاقمندان به یادگیری زبان فارسی (اعم از غیرایرانیان علاقمند یا فرزندان ایرانیان خارج از کشور) هستند.

پایان خبر


نظر شما :