برگزاری بیست ‌و ششمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق

۰۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۴ کد : ۲۱۳۸ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۸۸
رایزنی فرهنگی ایران در سوریه بیست‌وششمین نشست دوستداران زبان فارسی را با حضور علاقه مندان و دانش‌آموختگان زبان و ادبیات فارسی برگزار کرد.
برگزاری بیست ‌و ششمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این نشست ادبی روز دوشنبه پنجم آذرماه با حضور دوستداران زبان فارسی و فارسی‌آموزان سوری و نیز ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی و محمدهادی تسخیری، وابسته فرهنگی ایران در سوریه، ارمکان و حسن مصری، مدرسین زبان فارسی در رایزنی فرهنگی کشورمان و خانم غزالی‌پور، استاد اعزامی از دانشگاه فردوسی مشهد برای تدریس در دانشگاه دمشق، برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدهادی تسخیری با اشاره به روزه جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان، در مورد پروین اعتصامی و شعر او سخن گفت و نمونه‌هایی از شعر او را برای حاضرین به خوانش گرفت.

سپس ابوالفضل صالحی‌نیا به درخواست حاضرین در نشست، درباره اوضاع کنونی ایران صحبت کوتاهی را بیان کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در سوریه در این سخنان با اشاره به تحریم جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار آن طی چهل سال گذشته که نه فقط اقتصادی بلکه فراگیر و حتی علمی و فناوری نیز بوده است، تأکید کرد: ملت و دولت ایران به این موضوع عادت کرده و در سایه همین تحریم‌ها در زمینه‌های مختلف پیشرفت کرده‌اند؛ بنابراین هر چند دوره سختی را پیش رو داشته باشیم؛ ولی موقتی خواهد بود و احساس خطر نمی‌کنیم.

این نشست در ادامه با صحبت کردن حاضرین به زبان فارسی ادامه یافت و طبق روال معمول هر کدام از دوستداران زبان فارسی قطعات ادبی، شعر، خاطره و مطالب متنوعی که آماده کرده بودند را ارایه دادند.

با توجه به ایام هفته وحدت اسلامی، بیشتر مطالب در مورد پیامبر اکرم(ص) بود و حاضرین اشعار شعرای ایرانی و قطعات ادبی در وصف آن حضرت را دکلمه کردند.

در بخشی از این نشست غزالی‌پور، استاد اعزامی از دانشگاه فردوسی مشهد، چند توصیه در مورد روش‌های یادگیری بهتر زبان از طریق گوش دادن به حاضرین ارایه داد.

پایان خبر