شب های بخارا برگزار می کند؛

شب آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان

۰۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۰ کد : ۲۱۳۶ اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۸۲۵
شب آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در روز چهارشنبه ۷ آذر ساعت ۱۷ در دانشگاه خوارزمی (تالار ابوریحان) برگزار می شود.
شب آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، با درک آشناسازی هر چه بیشتر علاقه مندان زبان و ادبیات فارسی به اهمیت و ضرورت گسترش این زبان، مجله فرهنگی بخارا با همکاری بنیاد سعدی، موسسه دهخدا، دانشگاه علامه طباطبائی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه خوارزمی، موسسه بین المللی علوم پزشکی دانشگاه تهران و نشر خاموش، نشستی را با عنوان «شب آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» برگزار می کند.

 این نشست با سخنرانی رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش این بنیاد و دیگر استادان آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان همچون؛ حسن ذوالفقاری، زهرا ابوالحسنی چیمه، بهادر باقری، علی درزی، رسول رسولی‌پور، بهروز محمودی‌بختیاری، علی دهباشی و مجید شمس‌الدین برگزار می‌شود.

امروزه آموزش زبان یکی از اهداف توسعه اجتماعی محسوب می شود؛ از این رو در کشورهای مختلف، مؤسساتی برای آموزش زبان آن کشور به دیگران تشکیل می‌شود در  ایران نیز برای این منظور بنیاد سعدی تأسیس شده است. با تأسیس این بنیاد از سال 1392، آموزش زبان فارسی شکلی تخصصی و علمی به خود گرفت و در کنار آموزش ادبیات، شرق‌شناسی و ایران‌شناسی به آموزش زبان با اهدافی چون تجارت با ایران، تحصیل، درمانی و پزشکی، گردشگری، نظامی، فراگیری فقه تشیع و زیارت، سیاسی و ارتباط با مردم ایران پرداخته می‌شود. با درک ضرورت آموزش زبان فارسی، اکنون بسیاری از نهادها و مؤسسات دانشگاهی و غیردانشگاهی در کنار بنیاد سعدی به فعالیت می‌پردازند.

در «شب آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان»، سخنرانان از مسائل مختلفی همچون تاریخ پیدایش آموزش رسمی و نیز غیر رسمی زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، مسائل موجود در آموزش زبان فارسی، علت های یادگیری این زبان توسط غیر ایرانی ها و .... برای حاضران سخن خواهند گفت و همچنین فیلم های مستندی از فارسی آموزان خارجی در ایران پخش خواهد شد.

پایان خبر