نشست سرپرست وابستگی فرهنگی ایران با رییس گروه زبان فارسی دانشگاه استانبول

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۶ کد : ۲۱۳۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۹۷
کوروش مقتدری سرپرست وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول با پروفسور علی گوزل یوز رییس گروه زبان های شرقی و گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول دیدار و در خصوص همکاری علمی و ادبی گفتگو کرد.
نشست  سرپرست وابستگی فرهنگی ایران با رییس گروه زبان فارسی دانشگاه استانبول

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این دیدار که چند تن از استادان گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول هم حضور داشتند، در خصوص گسترش زبان فارسی در این دانشگاه مذاکراتی صورت گرفت.

در ابتدای این دیدار، پروفسور علی گوزل یوز ضمن خیر مقدم به سرپرست وابستگی فرهنگی ، در خصوص وضعیت برنامه های آموزشی و منابع تدریس شده در گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول توضیحاتی  ارائه کرد و گفت: در دانشگاه استانبول بیش از 400 دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی در مقاطع لیسانس تا دکترا مشغول به تحصیل هستند و دانشجویان این دانشگاه علاقه زیادی دارند تا به منظور شرکت در دوره های دانش افزایی و مهارت افزایی به ایران سفر کنند.

مقتدری سرپرست وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول هم، آمادگی وابستگی فرهنگی را همانند گذشته در حمایت از برنامه های زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول اعلام و بر همکاری دانشگاهی و علمی میان دانشگاه استانبول  با دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران در زمینه برگزاری همایش ها و کنفرانس های ادبی تاکید کرد.

در پایان این دیدار مقررشد، نشست های ادبی و بزرگداشت مشاهیر زبان و ادب فارسی در دانشکده ادبیات دانشکاه استانبول و نیز جلساتی نشستی با حضور استادان زبان فارسی دانشگاه های استانبول با حمایت وابستگی فرهنگی برگزار شود.

پایان خبر


نظر شما :