برپایی محفل قصه خوانی ادبیات فارسی در کتابخانه ملی کودکان ارمنستان

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۷ کد : ۲۱۳۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۹۰
بخشی از مراسم هشتاد و پنجمین سالگرد تأسیس کتابخانه ملی کودکان به نام «خنکو آپر» که با مشارکت و همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان و اداره کل همکاری های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور برگزار شد، به قصه خوانی نویسنده محبوب کشورمان برای کودکان اختصاص یافت.
برپایی محفل قصه خوانی ادبیات فارسی  در کتابخانه ملی کودکان ارمنستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، برنامه قصه خوانی کودکان با حضور آقای فرهاد حسن زاده ، نویسنده مطرح حوزه ادبیات کودک و نوجوان و نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن 2018 (IBBY 2018) ، در بخش اتاق ایران کتابخانه ملی کودکان «خنکو آپر» برگزار شد.

این برنامه فرهنگی با حضور معلمان و دانش آموزان فارسی آموز از مدارس (شماره 200 و 6 و 136) ایروان، کاظمی مسئول آموزش رایزنی فرهنگی و مسئولین کتابخانه ملی کودکان برگزار شد.

در ابتدای برنامه، حسن زاده به معرفی خود و آثار برگزیده اش در حوزه کودک و نوجوان پرداخت وسپس دانش آموزان با خواندن اشعاری از شعرای نامدار ایرانی مانند فردوسی و خیام و سعدی پرداختند و با اجرای نمایش های کودکانه و خواندن دکلمه، آموخته خود را از کلاس های زبان فارسی به نمایش گذاشتند.

در ادامه این مراسم فرهاد حسن زاده با خواندن قصه های زیبای کودکانه همراه با اجرای برنامه و نواختن ساز دهنی شور و نشاط خاصی را برای دانش آموزان فراهم کرد.

در پایان بخش قصه خوانی نیز آقای حسن زاده با اهدای چند جلد از کتابهایش به دانش آموزانی که برنامه اجرا نموده بودند، از آنها  تقدیر کرد.

در این مراسم نویسندگانی از کشورهای مختلف از جمله اتریش و امارات متحده عربی نیز حضور داشتند. 

پایان خبر