با همت رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا؛

نهمین نشست ادبی مرکز آموزش حافظ آنکارا برگزار شد

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۷ کد : ۲۱۳۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۵۶۵
نهمین نشست ادبی مرکز آموزش حافظ در آنکارا، به همت رایزنی فرهنگی ایران در تالار کتابخانه این مرکز برگزار شد.
نهمین نشست ادبی مرکز آموزش حافظ آنکارا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این نشست با محوریت بررسی مجموعه شعر «دستور زبان عشق» زنده یاد قیصر امین پور و با حضور جمعی از شاعران و نویسندگان مطرح ترکیه از جمله حیدر اونال برگزار شد.

در این نشست ادبی، حیدر اونال نویسنده ترکیه ای در خصوص کتاب شعر «دستور زبان عشق» از شاعر فقید قیصر امین پور، که  به ترکی استانبولی ترجمه شده است، به سخنرانی پرداخت.

 وی  ضمن خوانش منتخبی از اشعار قیصر امین پور، به توضیح تمثیل های بکار رفته در اشعار  وی پرداخت و این شاعر را شاعری اجتماعی که در عین حال در اشعارش به شرح احوالات فردی پرداخته است توصیف کرد.

پس از آن نیز عباس ناجی دبیر اجرایی این نشست ادبی و استاد زبان فارسی و همچنین تعدادی از فارسی آموزان مرکز حافظ، به شعر خوانی اشعار قیصر امین پور پرداختند.

نشست های پیشین مرکز آموزش زبان فارسی حافظ در خصوص موضوعاتی همچون « بررسی شعر نو»، «آثار جلال آل احمد»، «اشعار شهریار» ، «اشعار سهراب سپهری» و...بوده است.

بنا براعلام این خبر، مرکز آموزش زبان فارسی حافظ، وابسته به رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا، در سال 1985 با هدف نشر و آموزش زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی شروع بکار کرد.

این مرکز یکی از قدیمی ترین مراکز آموزش زبان فارسی در خارج از ایران است که از بدو تاسیس تا کنون، به ارائه خدمات آموزشی- فرهنگی به دوستداران زبان فارسی در ترکیه، مشغول بوده است. این مرکز، زبان فارسی را بر اساس چارچوب مرجع استاندارد و کتاب های تالیف شده بنیاد سعدی آموزش می دهد و در حال حاضر 70 زبان اموز در مقاطع مختلف دارد.

پایان خبر