برگزاری دوره‌های جدید آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های تونس

۱۳ آبان ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۱ کد : ۲۱۱۴ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۲۲
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس، دوره جدید آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های منوبه، زیتونه، تونس المنار، سوسه و دانشکده ۹ آوریل و ... کار خود را آغاز کرد.
برگزاری دوره‌های جدید آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های تونس

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، تدریس زبان فارسی در این دانشگاه ها توسط استادانی انجام می شود که اغلب آنها دانش آموخته دانشگاه های ایران هستند و یا در دوره های بنیاد سعدی شرکت کرده اند.

کلاس‌های آموزش زبان فارسی در اتاق ایران و در کتابخانه صدرالدین شیرازی (ملاصدرا) دانشگاه منوبه با تدریس خانم سندس مرزوقی از اساتید بومی زبان فارسی و دانش آموخته بنیاد سعدی  و در دانشکده ادبیات  این دانشگاه در سه کلاس توسط دکتر منصف الحامدی دانش‌آموخته دانشگاه‌های ایران برگزار می شود.

آموزش زبان فارسی از جمله برنامه های جانبی دانشگاه منوبه است و دانشجویان علاقه مند به فراگیری زبان فارسی این دانشگاه در این دوره‌ها شرکت می‌کنند.

گفتنی است خانم سندس مرزوقی علاوه بر تدریس، مسئولیت برنامه‌ریزی و هماهنگی برنامه‌های فرهنگی کتابخانه و بحث ایرانشناسی را برعهده دارد.

همچنین استاد الحامدی تدریس زبان فارسی در سایر دانشگاه‌های تونس از جمله زیتونه، تونس المنار و دانشکده 9 آوریل را برعهده دارد.

دکتر فرید قطاط از دیگر مدرسان آموزش زبان فارسی است که به تدریس 5 کلاس آموزش زبان فارسی در دانشگاه سوسه مشغول است.

پایان خبر

 


نظر شما :