برگزاری دوره تربیت مدرس آموزش زبان فارسی در تاشکند

۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۴ کد : ۲۱۱۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۳۷
اولین دوره تربیت مدرس «روش‌های نوین آموزش زبان فارسی» برای اساتید زبان فارسی دانشگاه‌های تاشکند (پایتخت ازبکستان) با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان و دانشگاه خاورشناسی تاشکند و پیگیری های بنیاد سعدی برگزار شد.
برگزاری دوره تربیت مدرس آموزش زبان فارسی در تاشکند

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این دوره آموزشی از 30 مهر تا پنجم آبان‌ماه جاری با تدریس امیررضا وکیلی، استاد اعزامی از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین، با شرکت بیش از 35 نفر از اساتید زبان فارسی در محل دانشگاه خاورشناسی تاشکند برگزار شد.

آموزش کاوی زبان فارسی، ویژگی معلم کارآمد آموزش زبان فارسی، خطاها و بازخوردها در کلاس‌های آموزش زبان فارسی، تدوین منابع آموزشی زبان فارسی، گروه‌بندی فارسی‌آموزان، روش‌های آموزش زبان فارسی، آموزش مهارت‌های شنیداری و گفتاری و نیز آموزش مهارت‌های خواندن و نوشتن، عناوین کارگاه‌های برگزار شده در این دوره بودند.

این دوره آموزشی با برگزاری اختتامیه رسمی و اعطای گواهینامه آموزشی به اساتید شرکت‌کننده در این دوره به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه و اعطای گواهینامه، قدرت‌الله امان‌اف، رییس دانشکده زبان‌شناسی دانشگاه خاورشناسی تاشکند، قرآن بیک‌اف، رییس دپارتمان فارسی و دری این دانشگاه و ابراهیمی، نماینده سفارت و نیز محسن پورمحسنی، رایزن فرهنگی ایران در ازبکستان، حضور داشتند.

در مرامس اختتامیه رئیس دانشکده زبانشناسی دانشگاه خاور شناسی تاشکند، برگزاری دوره تربیت مرس زبان فارسی را نشانگر تقویت روابط رو به رشد دو کشور دانست.

ابراهیمی، نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید کرد: اهتمام به برگزاری دوره های اموزشی برای استادان زبان فارسی ازبکستان کاری بسیار ضروری است که باید استمرار یابد.

گفتنی است، در عموم دانشگاه‌های ازبکستان، زبان فارسی تدریس می‌شود؛ از جمله در دانشگاه خاورشناسی تاشکند، در مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس رشته زبان فارسی و دری، بالغ بر 120 دانشجو اشتغال به تحصیل دارند.

پایان خبر


نظر شما :